Zvolení Václava Havla podle hvězd. A nejen to

ARCHIV / ČESKÉ ZÁHADY / NEJČTENĚJŠÍ / SVĚTOVÉ ZÁHADY / TAJEMNO A EZOTERIKA / 22. 7. 2021

Některé astrologické předpovědi bývají velice přesné a podrobné a vystihují hlavní směr budoucích světových událostí až zarážejícím způsobem. Bylo by tedy opravdu velkou chybou světovou, čili mundánní, astrologii opomíjet.

Zajímavé jsou v této souvislosti zejména dlouhodobé planetární cykly, které nastávají díky pohybům pomalých planet Sluneční soustavy, které již prý údajně mají tu moc z poměrně dlouhodobého hlediska ovlivňovat dění nejen na osobní, ale rovněž i na společenské a politické rovině.

Turbulentní rok 1941

Mnoho dalších významných historických událostí lze očekávat za situace, kdy se planety ocitnou v nějakém výjimečném uskupení. K těm se řadí zejména mnohočetné konjunkce většího počtu pomalých planet nebo se pomalé planety potkají v konjunkci s dalšími planetami Sluneční soustavy.

K jedné takové významné konjunkci došlo v květnu roku 1941. Astrologové se domnívají, že právě tato konjunkce svým charakterem určila osud celého světa na několik dalších následujících let… Právě v té době, v prvních dnech měsíce května v roce 1941, proběhly poslední velké přípravy operace „Barbarossa“, plánu napadení Sovětského svazu německou armádou. Tím však přelomové události tohoto kalendářního roku zdaleka neskončily, neboť o několik měsíců později, přesně dne 7. prosince 1941 vojenské síly Japonského císařství napadly americký přístav Pearl Harbor a do druhé světové války tak byla vtažena rovněž také druhá největší světová velmoc, Spojené státy americké.

A také 1989

Havel dal astrologii možná víc, než tušíme

Podobně významná konstelace pak nastává 29. prosince 1989. V tento den je do funkce prezidenta zvolen Václav Havel, symbol nové politické éry u nás. V tomto dni probíhala přesná konjunkce Slunce a Uranu. Z hlediska světové neboli mundánní astrologie Slunce symbolizuje hlavu státu a Uran překvapení, popřípadě revoluci.

Zlověstný Pluto

Podíváme-li se také na události z 11. září roku 2001, i ty byly ovlivněné dalším výrazným cyklem dvou pomalých planet Pluta a Saturnu. Právě tato dvě nebeská tělesa astrologové považují za symboly radikální proměny. Nejkritičtější fází tohoto cyklu pak z astrologického hlediska bylo právě období opozice okolo 11. září. Právě po tomto datu se celosvětově zatřásly základy a jistoty celé naší civilizace…

Vše, co bývá spojováno s Plutem, totiž překračuje hranice obvyklosti. Pluto nekontroluje svoje síly. Jeho účinky pak bývají vysoce explozivní a rovněž i extrémně ničivé a poměrně často symbolizuje i projevy kolektivního násilí a zločinu. Pomůže nám aspoň trochu se na ně připravit, když se obrátíme o radu k astrologii? Kupodivu se zdá, že ano.

Petr Matura, obr.: wikipedie

 

 


Štítky: , , , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit