Valtice jsou letos plné záhad

Světové záhady / ufo / 3. 8. 2019

Návštěvníci Valtického zámeckého areálu se letos v letních měsících mohou pokochat nejen jeho historickými krásami a unikátní architekturou, ale tentokrát mají možnost objevovat i skryté záhady tohoto světa. V tzv. Žabím sklepě, který je jednou z dominant zámeckého parku, je ve stylových podzemních prostorách instalována výstava známého českého záhadologa a autora řady knih a filmů o dosud nerozluštěných tajemstvích naší planety Arnošta Vašíčka.

V chladném a působivě nasvíceném podzemí se na panelech s množstvím informací a fotografického materiálu návštěvník seznámí se základními okruhy témat, která už po dlouhá desetiletí nedají spát nejen všem badatelům v oblasti tajemna, ale také renomovaným vědcům, kteří si nevědí rady s nálezy, jež by podle stavu současného poznání neměly existovat. Leč ony existují. A čím více se noříme do hlubin země, tím více tajemství nám vydává, a čím více se zdokonalují technologie a možnosti výzkumu, my začínáme intenzivně tušit, že postupně budeme muset začít přepisovat učebnice dějin naší dávné historie.

Některé z nálezů a artefaktů, nad nimiž zůstává rozum stát, najdeme na valtické výstavě i ve formě 3D exponátů, ať už jsou to repliky archeologických nálezů z oblasti starověkých vykopávek, nebo třeba kosterní nálezy či mumie tvorů, pro něž věda dosud nenašla zařazení, a my si u řady z nich klademe otázku, pochází-li vůbec z tohoto světa.

Mimozemský život a jeho projevy jsou jen jednou z oblastí, která je součástí Vašíčkovy výstavy. Nepolemizuje o tom, zda mimozemský život existuje či nikoliv. Naopak – vychází ze skutečnosti, že důkazů o setkání s mimozemskými bytostmi a stopách jejich činnosti na naší planetě je už opravdu takové množství, že nastal čas se jimi vážně zabývat. Tuto myšlenku samozřejmě podporují i mnohé nálezy, učiněné během vykopávek v místech, kde v minulosti prokazatelně žily velmi vyspělé civilizace a jejichž kontakty s bytostmi odjinud nelze jen tak jednoduše odkázat do říše domněnek. Indicií je příliš mnoho.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Další tajemství Stonehenge

Přestože si mylně myslíme, že věda se svými možnostmi moderního výzkumu už odhalila většinu forem života na planetě Zemi, opak je pravdou. Jen živočišných druhů, ukrývajících se v hlubinách světových oceánů, známe podle střízlivých odhadů kolem deseti procent. Proto nás neudiví, že moře čas od času vydá některé ze svých tajemství a my se ocitáme tváří v tvář bytostem, která svou bizarností předčí ty nejdivočejší představy. A že se s podivnými tvory setkávali lidé na moři i na souši už v dávné minulosti, o tom existuje opět řada zaznamenaných svědectví a doložených pozorování, která nelze jen tak zlehka „shodit se stolu“.

Pokud se rozhodnete navštívit Žabí sklep ve Valtickém zámeckém parku, nejen že se v současných letních vedrech příjemně ochladíte, ale možná při setkání tváří v tvář s tajemnem pocítíte i lehké mrazení po těle, jaké může vyvolat jen osobní setkání s tím, co je nepochopitelné, a často i mystické a strašidelné. Tohle všechno výstava Arnošta Vašíčka s názvem „Tajuplný svět“ přináší.

Pavel Mészáros

Foto: autor


Štítky:

Mohlo by se vám líbit