Americké zpravodajské agentury jako CIA naučily své agenty ovládat vědomí a pocity – když si opakují čísla „5 5 5 15” jako kód, pomáhají si tím ke zmírnění bolesti.
Agenti si kód opakovali, v duchu – se zavřenýma očima – „hleděli” na tu část těla, ze které vycházela bolest. Dělali to znovu a znovu, dokud bolest nezmizela. „Signály bolesti se začnou postupně snižovat, až přestanou být důležité,” říká instrukce z odtajněné zprávy CIA nazvané Gateway Interim Workbook. Tento 21stránkový dokument popisoval metody ovládání vlastního vědomí a pocitů, vyvinuté v Monroe Institute of Applied Sciences pro Velitelství zpravodajské a bezpečnostní služby americké armády (INSCOM).
CIA se do takového výzkumu začala zapojovat v polovině 70. let minulého století. Hlavním směrem je využití telepatie a jasnovidectví. Vědci na pokyn armády a zpravodajských služeb vycvičili takzvané astrální špiony a sabotéry – agenty, jejichž vědomí mohlo opustit fyzické tělo a přesunout se na velké vzdálenosti – dokonce i na jiné planety. Nebo i v čase. Po příchodu jejich vědomí například do „nepřátelského tábora” agenti tam špehovali a odposlouchávali. Nebo něco pokazili pomocí telekineze. Nebo telepaticky instruovali nepřátele, aby provedli nějakou hloupou akci. Agenti se zároveň učili všemožným psychologickým moudrostem, aby v případě potřeby mohli zmobilizovat svou vůli a mysl.
Části zprávy
Další odtajněná metoda ze zprávy je způsob, jak si zapamatovat něco zapomenutého nebo najít něco ztraceného. „Abyste si vybavili jakoukoli část své životní zkušenosti, zavřete oči a jemně se dotkněte středu čela prsty pravé ruky,“ píše se v dokumentu. „Tímto způsobem si okamžitě vzpomenete na to, po čem toužíte.” Zdálo se, že CIA věří v sílu meditace. Zda tomu stále věří, není s jistotou známo – tajné programy, do kterých byli zapojeni jasnovidci, byly oficiálně uzavřeny v roce 1995. Nenaplnily naděje, které do nich byly vkládány? Možná, protože mnohé byly nakonec odtajněny.
Je ale možné, že některé metody autohypnózy skutečně fungovaly a jejich účinnost pravděpodobně závisela na schopnostech konkrétních lidí. Zkuste to – bude to fungovat? A je otázka – bude to fungovat v kterémkoli jazyku, tedy i česky? Nebo, když je kód od CIA, měl by se vyslovovat anglicky „five-five-five-fifteen”? Nelze vyloučit možnost, že k plnému využití „tajných metod” je pravděpodobně zapotřebí náležitého školení a výcviku. A bez nich je výsledek sporný – ne jednoznačný, jak se říká. Jako všechno ostatní, co má ten či onen vztah k anomálii.
Proč psychologové (ne CIA) říkají lidem, aby štěkali na klíče od auta?
Podezření, že CIA téměř 20 let nebláznila a vážně experimentovala s lidským vědomím, posilují moderní experimenty prováděné vědci bez účasti zpravodajských služeb. Nemůžete si vzpomenout, kam jste dali klíče od auta? Ale ty informace – tam, kde jsou tyto klíče – dostupné v mozku. Existuje způsob, jak se k nim dostat? Prý ano, říká slavný britský psycholog Jez Rose (1984) o své metodě, kterou vynalezl k pátrání po dočasně pohřešované osobě. „Štěkej,” radí vědec, „štěkej pokaždé, když nemůžeš najít klíče. Nebo když budete hledat jakýkoli jiný předmět, který budete určitě potřebovat. Třikrát zaštěkej. A určitě si vzpomenete, co jste nechali a kde…”
autor: -skm-
foto: Pixabay
Štítky: agenti, Amerika, CIA, čísla, metoda, mysl, tajemství, telekineze, telepatie, zpravodajská agentura