Mimozemšťané na zemi

ARCHIV / SVĚTOVÉ ZÁHADY / UFO A MIMOZEMŠŤANÉ / 4. 11. 2022

Podle astrobioložky Samanthy Rolfe existuje na Zemi život, který je pro lidi neviditelný. Mimozemšťané již žijí mezi námi.

Mezi konspirátory je známá jedna teorie ohledně mimozemského života na Zemi. Jsou tu s námi již delší dobu, ale my si jich nikterak nevšímáme, jelikož nás hypnotizují. Britská astronautka Helen Sharman, jež pobývala na ruské stanici Mir v roce 1991, v tuto teorii věří. Podle ní jsou mimozemšťané zde mezi námi, jen my je nevidíme. „Jsou stejně jako vy a já vyrobeni z uhlíku a dusíku? Pravděpodobně ne. Možná jsou zde právě teď a my je jen nevidíme,” řekla v jednom rozhovoru.

Vysloužilí kosmonauti toho mají kolikrát hodně co říct. Tento rozhovor by zůstal téměř bez povšimnutí, avšak astrobioložka Samantha Rolfe, hlavní technická ředitelka na observatoři v Bayfordbury, přišla s velice dlouhým komentářem, aby Helen podpořila a pohovořila o tom, jak to vidí věda. Dle jejího názoru existuje jakási „stínová biosféra”, ve které se mohou i další inteligentní organismy skrývat přímo před našima očima.

Pojem „život” není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Existuje nejméně 100 způsobů dělení živého od neživého. Lidé spoléhají převážně na svou intuici. Například 3D tiskárnu bychom nenazvali živou, i když dělá mnoho z toho, co je považováno za živé, a tak intuice může.

Co je ta „stínová biosféra”

Tento termín vytvořili vědci Carol Cleland a Shelley Copley v roce 2005. Hypotéza naznačuje, že současná verze života na Zemi není první. I když ty předchozí částečně přežily. Takové organismy nemají žádné evoluční spojení s moderními verzemi. Za prvé, jsou to mikroby. My je studujeme podle jejich biochemických projevů, ale starověké mikroby takové projevy nemají. Také organismy na bázi RNA (ne DNA, jako máme my) budou neviditelné, protože neobsahují ribozomy, což je pro nás znamení živých organismů. Možností pro takový skrytý život je spousta.

„Stínovou biosférou nemyslím říši duchů, ale svět neznámých tvorů, pravděpodobně s jinou biochemií. Nemůžeme je tedy studovat, nebo si jich dokonce všimnout, protože jsou mimo naše chápání. Za předpokladu, že existuje tato biosféra, bude nejspíše mikroskopická,” uvádí Samatha Rolfe.

Samantha Rolfe lpí na tom, že „stínová biosféra” je pro vědce neviditelná. Co však znamená pojem neviditelný? Pokud je tvor na bázi RNA umístěn pod mikroskop, vědec by si ho mohl splést se zrnkem písku, jelikož by nesplňoval naše kritéria pro živý organismus. Ale co když se pohne? Rozhodněte, že je tlačena molekulárními silami (Brownův pohyb). Co když se rozmnoží? Představte si chemický proces. Avšak nejdůležitější věc: s největší pravděpodobností taková stvoření pod náš drobnohled prostě nespadnou. Abychom je našli, musíme je hledat. Jenže to my neděláme.

Mluvíme o kamenech?

Samantha prý sama vede nejslibnější směr v hledání života na bázi křemíku. Téměř celá Země je vyrobena z tohoto prvku, ale život na Zemi používá záměrně vzácné chemické prvky, jako je uhlík. Před pár lety chemici z California Institute of Technology v podstatě oživili křemík křížením běžných bakterií a tohoto minerálu. Věří, že život na bázi křemíku je tedy skutečně možný.

Významný astrobiolog neřekl nic o tom, že mimozemšťané mohou chodit po ulicích a hypnotizovat nás pohledem. Konspirační teoretici jsou zklamaní. Ale je zde pár zajímavých faktů.

 

  • Je zde jistá civilizace, která zde byla před námi, a něco z ní zůstalo.
  • Meteority neustále padají na Zemi a některé z nich mohou být doslova živé.
  • Živé kameny nejsou jen ve skandinávském folklóru, ale je to nejspíše realita.

A co když tyto kameny též myslí? Až se příště budete dívat na krásné oblázky v potoce, zkuste na to myslet. Třeba přijdete na zajímavé myšlenky.

 

autor: – skm –
foto: piqsels.com


Štítky: , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit