Dárek od malířky Daniely Filipi

shutterstock_4536359802

Milí čtenáři,

v březnovém čísle časopisu Záhady života jsme uveřejnili poselství o Vodě a obrázek archanděla Michaela od Daniely Filipi. Poradili jsme vám, abyste jej vystřihli a vkládali například pod skleničku s vodou. Zde je slíbený
dodatek ke článku a bližší detaily malby. Co všechno do něho autorka, která své kresby tvoří ve změněném stavu vědomí, zakomponovala?

Symbolika, která vám možná unikla


Drak na obraze symbolizuje lidský egoismus v každém člověku
Pták Fénix – symbol znovuzrození ze svého popela, u někoho též symbol Krista, protože jako jediný prorok vstal z mrtvých.
Růže: bílá - nevinná čistota, modrá – symbol zasvěcení a ctností. Samotná červená je symbol lásky Panny Marie k nám. I my lidé s růží vyjadřujeme lásku.
Lilie – symbol čistoty panny Marie, spravedlnosti a přísností Otce nebeského.
Bílá holubice – symbol Ducha svatého a jeho křest s vodou pro každého otevřeného člověka
Kopí – je vyobrazeno opět osudové, řídící Pannou Marií ochrannou.
Strom života – symbol větviček proudící krve, vody a energetických center (čaker) v každém duchovně žijícím člověku.
Misky vah – vyváženost pravé a levé hemisféry, harmonie mužského a ženského principu v každém jednotlivci.
Štít v podobě zrcadla – zrcadlení při setkání s podobným člověkem se stejnou, ne-li vyšší mírou egoismu v nás. V podstatě to, co nám vadí na druhém, je jen a jen náš problém.

„Člověče pohlédni ke Stvořiteli a do svého nitra! Hleď, co ti vadí jsou jen tvé vlastní chyby a jejich následky. Překážející následky tvých vlastních nedokonalostí jsou tu proto, abys pochopil a odstranil jejich příčinu. Láska Boží proudí k tobě přes tvou nedokonalost.“ citát Dr. J. Brzobohaté

Více o tvorbě Daniely Filipi najdete zde

» zpět nahoru «