Vaše příběhy – Ze života lvice

TAJEMNO A EZOTERIKA / 5. 3. 2012

Chtěla bych se vám svěřit s několika zážitky z regresní terapie, která mě vrátila do některých minulých životů.

Na sezení k Dominice Pluhařové jsem přišla s problémem, který mě trápil už od dětství – kousala a trhala jsem si nehty, někdy mi stačilo si je jednoduše očmuchávat. Zní to vtipně, ale logické vysvětlení jsem k tomu neměla. Těžko se to ovládalo. Jde o problém, se kterým se nesvěříte jen tak někomu a je docela mizerná šance, že vám s tím lékaři pomůžou. Jediná možnost je nalepit si na ně umělohmotné pařátky a doufat, že ty už vám chutnat nebudou. Laky proti kousání nehtů nepomáhaly.

Očuchávání nehtů
Zavřela jsem oči a s pomocí Dominiky, která mi po toulkách po minulosti dělala průvodce, jsem se najednou ocitla v africké savaně a dívala jsem se na svět očima lvice. Mé srdce zaplavil mateřský cit, okolo mě pobíhala tři lvíčata. Ležela jsem opodál a z bezstarostnosti mě najednou vytrhnul nutkavý pocit, že jsme v nebezpečí. Byla to intuice? Nevím. Prostě jsem věděla, že jsme v ohrožení a lev s ostatními samicemi, kteří měli být nedaleko na lovu, už se nevrátí. Něco strašného se stalo, cítila jsem to.

Boj o život
Mláďata jsem ukryla, ale byla jsem nucena být v jejich blízkosti, abych je mohla dostatečně chránit. Cítila jsem, že jsou ještě příliš slabá na to, aby se ubránila nebezpečí, které bylo všude. Brzy jsem začala být vyhladovělá a unavená, ztrácela jsem životní sílu. Po několika dnech už zasáhl instinkt a lvíčata jsem zabila a sežrala, nebyla jsem schopna se o ně postarat. Dlouho jsem si pak lízala tlapy a čichala si k drápům, ze kterých jsem cítila „jejich blízkost.“ Svůj život jsem sice dožila v jiné smečce, očuchávání tlap se ale stalo mým běžným návykem. Cítila jsem, že mi něco chybí, i když se to nedokázala v tu chvíli nijak popsat. V kůži lvice vám smrt přijde naprosto přirozená, je součástí přírody stejně jako život.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Říkáte si, že jste prokletí?

Proč jsem si trhala nehty?
Nebylo vyhráno. Dalším mým problémem bylo trhání nehtů. To bohužel bylo hned na několik sezení a z nedostatku času ještě  nemám všechny za sebou. Z těch, které se mi otevřely, má většina původ v pohřbení zaživa nebo v trhání nehtů při mučení. Do čerstvých otevřených ran mi vlívali nějakou stříbrnou horkou kapalinu, mnohokrát jsem z té bolesti omdlela. Samozřejmě pouze v mé vidině. Při regresní terapii si to sice všechno prožijete, ale ve skutečnosti vás nic nebolí a hodně se vám uleví, protože pochopíte, kde ve vás ty problémy berou. Nejste v žádné hypnóze, po celou dobu terapie jste plně při vědomí. Moje potíže s nehty se výrazně omezily a věřím, že se jich zbavím natrvalo, až si projdu vším, co s nimi souvisí.

Text: K.,P., Praha
foto: shutterstock