NENECHTE SI UJÍT: Duch s odérem smrti – z deníku vyšetřovatelů paranormálních jevů

ARCHIV / duch / Duchové / NEJČTENĚJŠÍ / PARANORMÁLNÍ AKTIVITY / 24. 8. 2022

Na začátku července 2022 dorazil tým brněnských vyšetřovatelů paranormálních jevů EPRV777 na naléhání zoufalé slovenské rodiny do obce Motyčky v okrese Banská Bystrica. Na chalupě je čtyři roky terorizoval duch, který svou přítomnost ohlašoval extrémně nepříjemným odérem tlejícího masa. Věřící rodina nejprve požádala o pomoc církev, ale povolaný exorcista nakonec s hrůzou utekl! 

Zuzana Š.: „Exorcista z naší chalupy ze strachu utekl!“

„Jsem lékařka, zabývám se mikrobiologií. A přesto nemohu popřít, že existují věci mezi nebem a zemí. Věřte nebo ne, ale jsou mnohem skutečnější, než se většina lidí domnívá,“ svěřuje se Záhadám života paní Zuzana Š. (60) z Bratislavy. „Jsem věřící, a proto pro mě bylo vždycky naprosto přirozené zapalovat svíčky a modlit se za duše těch, kteří uvízli v naší realitě a nedokázali najít cestu k nebi. Řekla bych, že duše zemřelých k sobě nějakým zvláštním mechanismem přitahuji, často za mnou někdo přichází. Většina duchů, s nimiž jsem se setkala, je hodných, umí být velice uctiví a vděční, když se s nimi zachází s respektem. Takže ať se dělo cokoliv, nikdy jsem neměla strach – ale jen do 24. července 2018. Toho dne se úplně všechno změnilo…

Paní zuzana vypráví

Právě jsme s celou rodinou přijeli na chalupu do slovenských Motyček na prázdniny, tak jako vždycky, za babičkou a dědou. Dcera Kristýna (34) je epidemioložka, ale je stejně citlivá jako já. Také dokáže vidět věci, které ostatní nevnímají. Byla zrovna v chalupě ve svém pokoji a cvičila, když se tam poprvé objevil příšerný zápach tlejícího masa. Udělalo se nám z toho nechutného odéru všem špatně a měli jsme pocit, jako bychom se právě propadli do staré zatuchlé krypty. Okamžitě jsme otevřeli všechna okna, ale nedalo se to vyvětrat. A pak ten příšerný zápach jako mávnutím kouzelného proutku zmizel! Ze začátku jsme netušili, co by to mohlo znamenat, a pochopitelně jsme hledali logické vysvětlení. Dokonce jsme přemýšleli i nad tím, jestli nemůže být někde v pokoji mrtvá myš. Hledali jsme, ale nic nezjistili. Když jsem krátce nato zahlédla tmavou postavu, která zamířila k dceři do pokoje, a zápach se dostavil znovu, měla jsem jasno. A popravdě, dcera taky… Začala vidět pohyblivé stíny, které tam vůbec neměly být. 

Jedna z mnoha fotografií, které pořídila „na místě činu“ Zuzana Š. Všechny byly důkladně prozkoumány týmem EPRV777.

Ještě ten den chtěla Kristýna odvézt pryč, do Bratislavy, a my ji odvezli domů. Zůstala v Bratislavě s tátou a já se hned následující den vrátila na chalupu za rodiči. Nedalo mi to a šla jsem se do pokoje podívat znovu, jestli opět něco neucítím, a strnula jsem hrůzou! Na dřevem obložené stěně teď byla obrovská mokrá skvrna – vůbec jsem nechápala, kde se tam vzala. Nedala se odstranit větráním ani specializovaným přístrojem na odsávání vlhkosti. Dřevěné obložení jsme co nejdříve odstranili, jenže to nepomohlo. Nebyla jsem si jistá, co skvrnu způsobilo, a tak jsem pozvala odborníky. Na nic nepřišli. Skvrna se nedala ničím vyčistit, občas mizela a zase se objevovala, zkrátka to nedávalo smysl. Skoro to vypadalo, že Kristýna někoho naštvala, když tak rychle odjela pryč a už se nevrátila. 

Příběh nekončí

O několik dní později mi moji rodiče, kteří na chalupě žijí trvale, poslali fotografii z Kristýnina pokoje. Když šli ráno otevřít okno, aby vyvětrali, našli na skle otisk neznámé ruky. Při pohledu na tu fotku mi bylo jasné, že to není otisk živého člověka, protože není „anatomická“, ale nějak podivně skřivená. Začalo to být pořád strašidelnější. Právě když naše babička procházela pokojem, odmontovalo se svítidlo od žárovky a dopadlo přímo na ni! Strašně se lekla!

„STALKOVAL“ MOJÍ DCERU!

Čas plynul a už to nebyla žádná legrace, protože mrtvolný odér se v přítomnosti Kristýny objevoval zas a znovu, nejen na chalupě, i když tam se to dělo nejvíc. Po čase si dcera s hrůzou uvědomila, že ji ten podivný puch pronásleduje i mimo domov. Duch byl očividně inteligentní a měl i své osobní sobecké záměry…

Co všechno se dělo ve slovenské chalupě a s kým komunikovali brněnští lovci duchů, kteří se nezalekli a paní Zuzaně pomohli? Uvnitř časopisu najdete i fotografie entit, které se po domě pohybovaly! To vše a mnohem více se dozvíte v novém zářijovém vydání Záhad života, které je k dostání již od 19. 8. 2022!

OBJEDNAT ČASOPIS POŠTOU?
KLIKNĚTE ZDEUKÁZKA JINÉHO ČLÁNKU ZPĚT NA HLAVNÍ NABÍDKU


V aktuálním čísle také najdete:

  • Záhada transplantace: Se svým dárcem orgánů se Claire Sylviová seznámila ve spánku!

• Co se stane, když vdechnete jed americké žáby? Psychonaut Petr Zajac vám popíše, co lidé zažívají, když »umírají« po podání pralesní medicíny

• Existovala ve Sluneční soustavě další planeta? 

• Chcete přestat kouřit nebo zhubnout? Vše, co jste chtěli vědět o hypnóze

• Kde si v Česku narýžovat zlato? … a kam si dojít pro drahé kameny? Velý rozhovor se zkušeným mineralogem Janem Vlkem

• Zajímavá teorie: Podle badatele Grahama Hancocka jsme jen bioroboti

• Australští šamané jsou zmrzačeni a pak vraždí na zakázku v peříčkových bačkůrkách 

• Záhadný osud carského pokladu – stojí za jeho zmizením českoslovenští legionáři?

• Tragický osud Blanche Monnierové, dívky, která se vzbouřila své šílené matce

• Víte, kde v ČR najdete prokleté domy? Jeden z nich k sobě přitahuje vrahy a násilníky!

• Výprava za nejstaršími pyramidami světa – a jeli jsme do Bosny!

• Posilující plakát pro vás na celý měsíc

• Ušatá božstva celého světa a pár magických rad a pověr

OBJEDNAT ČASOPIS POŠTOU?
KLIKNĚTE ZDEUKÁZKA JINÉHO ČLÁNKU