Lucka Kičinová: Můj SVĚT BEZ HRANIC

Můj svět bez hranic

Každý den naplňuje srdce ostatních láskou a už bezmála dva roky se věnuje zákonu přitažlivosti a metodě ho´oponopono. Tak nám nedalo, abychom společně s vámi nevnímali její silnou láskyplnou energii.

Lucko, co tě přivedlo na duchovní cestu?

Začínala jsem jako skoro každý, kdo sáhne k duchovnu. Nevěděla jsem kudy kam a nevěděla jsem, proč se mi nic nedaří. Ještě před dvěma lety jsem byla úplně na dně, neměla jsem nic, po materiální ani po citové stránce. Byla jsem jako prázdná nádoba, která nenáviděla život.

Neměla jsi dobré rodinné zázemí?

Už od dětství jsem neprožívala zrovna báječná období, ani v dospívání. Nebyly peníze a byla jsem často nemocná. Vychovávala mě babička, s máti jsme neměli zrovna vřelý vztah, skrze její pití. Když babička zemřela, začala jsem se v tomhle světě sama potácet a nevěděla, co a jak. Byly to problémy v partnerství, v práci, v penězích, v podstatě skoro ve všem…

Pamatuješ si na zlomový okamžik, který to změnil?

Jednoho krásného dne jsem si sedla a začala jsem přemýšlet, proč se mi to děje. Věřila jsem, že musí existovat něco, co hýbe světem a začala jsem hledat. Postupem času jsem založila FB stránku Svět bez hranic, začala dělat osobní konzultace přímo na míru jednotlivému člověku a o pár měsíců později už mi přišla i první nabídka na pořádání velkých seminářů. Takže jsem našla svou cestu a mým „úkolem“ je pomoci ke štěstí co nejvíce duším.

Takže nasloucháš hodně své intuici?

Ano. Minulý rok mi přišla inspirace: „Dělej šperky.“ Neměla jsem o tom nejmenší představu, ale pustila jsem se do toho. Teď je mým dalším koníčkem tvorba šperků, do kterých se snažím dát co nejvíce lásky a energie, a samozřejmě všechny šperky „čistím.“ Výsledky jsou vidět, chodí mi spousta děkovných reakcí. To je pro mě velká odměna.

Proč myslíš, že má teď tolik lidí zájem o věci mezi nebem a zemí?

Jak už jsem řekla, okolo nás je spousta problémů mezi lidmi – osobní i společenské – přírodní katastrofy, politika, války – a proto se lidé začínají uchylovat k něčemu většímu, než jsou oni sami. Energie se zrychluje, přichází nové a nové problémy a překážky, nestíháme. Snažíme se najít východisko a pomocné metody k prožití krásného harmonického života.

Souvisí to nějak s přicházejícím rokem 2012?

Myslím si, že veškeré změny – v myšlení lidí i v tom, že se matka příroda zlobí (katastrofy, tsunami, zemětřesní)  – zcela určitě souvisí s rokem 2012.

Co se podle tebe stane v okamžiku, kdy skončí Mayský kalendář?

Já osobně si myslím, že určitě nepřijde konec světa, ale musí přijít nějaký zlom v myšlení lidí. Pokud všichni začnou v sobě samých nacházet odpovědi, začnou pracovat sami na sobě a na způsobu svého myšlení, mohl by jednou být na Zemi opravdový ráj. Nic není vně, vše je uvnitř nás samých.

To musí být hodně těžké, odpoutat se od starostí. Stačí si jen pustit zprávy.

Odpovědi nehledejte v televizi ani v novinách. Tam se objevují pouze strachy, obavy, zdražování a neštěstí. Nenajdete v nich nic pozitivního. Lásku a harmonii je třeba hledat jinde. Když budete trpěliví, brzy najdete svou odpověď.

Co je tedy nutné změnit?

To, co vyzařujete. Tím zároveň změníte všechno, co si do života zákonitě přitahujete. Musíte začít od sebe a uvědomit si, že síla vaší myšlenky je obrovská. Pokud budete mít pouze kladné a láskyplné myšlení, můžete pomoci nejen sobě, ale i vnější realitě. Pevně věřím, že se probudí co nejvíce lidí a pochopí, jak to zde na Zemi funguje.

Proč je to tak důležité?

Vše má svůj vesmírný řád a řídí se zákony, které nesmíme porušovat. Pokud budeme žít v lásce a harmonii se sebou samými – s lidmi, s přírodou a se vším, – mohla by se změnit mentalita celého světa.

Co pro tebe znamená Kniha Svět bez hranic a Ho´ponopono?

Kniha Svět bez hranic je pro mě Biblí, je to kniha s velkým K. Věřte mi, že tahle metoda, která je v knize dokonale popsaná, dokáže každému pomoci skoro ihned. Pomocí ho´oponopono dokážete zharmonizovat vše ve vašem životě. Jak jsem již zmínila, nic není vně, ale uvnitř nás samých. Pokud změníte sebe uvnitř, změní se vaše vnější realita, váš svět. Proto je potřeba se zaměřit na ty čtyři nebo dvě kouzelná slůvka. Ať se setkáte s čímkoliv, neztrácejte hlavu a pořád si tyto větičky opakujte.

Za jak dlouho jsou vidět výsledky?

Výsledky jsou vidět už během krátké doby, není to ale úplně bezprostředně do minuty. Jedná se třeba o měsíc, nebo i déle. U mě přeměna trvala tři měsíce, než se zcela můj svět „otočil“ k lepšímu. Je potřeba vydržet, pracovat na sobě a pravidelně se očišťovat myšlenkami.

Je těžké říci miluji tě, když to tak zrovna necítíme?

Ve skutečnosti je to velmi snadné. Stačí přijmout všechno včetně sebe s láskou a pochopením. Ale připouštím, že je pro mnoho lidí tato věta tou nejtěžší. Hledají problémy vně, ve světě, v ostatních lidech, ve vládě. Ale vláda, lidi ani katastrofy nemají ve skutečnosti problém s námi, ale my máme problémy s nimi.

Které věty používáš k očištění?

Omlouvám se, odpusť mi prosím, miluji tě, děkuji ti! Klid a mír ve mně.

Jak se ti konkrétně změnil život?

Od základů. Kdyby někdo před dvěma roky té uplakané stěžující si dívce, která neměla chuť žít a vstávala den co den s nechutí do života řekl, že bezmála za dva roky bude mít lidi, co ji milují, bude mít semináře a bude dělat šperky, věřte nebo ne, odpálila by ho s tím, že snad upadl na hlavu.

Jaké změny vnímáš ty sama?

Změnil se můj fyzický vzhled, začala jsem si vážit sama sebe. Změnily se mé finanční poměry a začala jsem podnikat. Našla jsem úžasného, láskyplného a trpělivého přítele. Mohu říct, že mám víc, než jsem si kdykoliv dokázala představit. Každý den se otevírají nové a nové příležitosti a sny se plní rychlostí blesku. Mým snem je, aby tato práce, toto poslání, bylo mou hlavní prací a abych dokázala rozsvítit všechna srdíčka, a když ne všechny, tak většinu těch, kteří mě osloví.

Co ses naučila?

Naučila jsem se milovat sama sebe a své okolí. Naučila jsem se, že ať je to teď jakkoliv, je to tak správné. Že není na nás, abychom soudili minulost nebo jiné lidi, protože v tu chvíli to tak mělo být. Pokud by jsme si neprošli určitou etapou v našem životě, nebyli bychom tam, kde jsme dnes. Proto vše přijímám s láskou. Pokud se mi něco nelíbí, řeším to sama v sobě, snažím se to zpravovat a přijímám 100% zodpovědnost za vše, co se děje v MÉM vnějším světě. Nic není náhoda a každá myšlenka má svou sílu.

Jak se na tu změnu dívají tví blízcí přátelé?

Jak už to tak bývá, se změnami se mění i přátelé. Nechte odejít staré a nepotřebné, poděkujte, ale vězte, že je na cestě něco silnějšího a lepšího. Dříve mi nad tím ukápla nejedna slza, ale dnes to beru tak, že vše je jak má být. Mám kolem sebe spoustu milujících lidí, kteří věří v to stejné jako já. Mám i lidi z minulosti, kteří si prošli mou změnou a na základě postupů u mě samotné ke mně docházejí na konzultace a rady.

Měníš lidi okolo sebe?

Jak já s oblibou říkám: Já vám dávám právě teď do rukou svíci, aby jste procházeli po cestě se světlem v ruce. Ale je jen na vás samotných, zda tento plamen budete střežit a budete se o něj starat, nebo ho prostě zfouknete a budete po své cestě života opět kráčet po tmě. Nemohu změnit lidi, mohu změnit pouze sebe. Každý může změnit svět tím, že změní sama sebe uvnitř.

Dokáže tě teď ještě vůbec něco rozčílit?

Ale dokáže. A hodně věcí. Jsem pořád jen člověk s egem a s vlastní hlavou. Ale už teď sama na sobě pozoruji, že se asi po minutě rozčílení zastavím a začnu se prostě čistit.

Můžeš nám poradit, jak můžeme Ho´oponopono provádět v praxi? Není to namáhavé, stále se v duchu za něco omlouvat?

Není to namáhavé, možná první měsíce, než si vaše mysl zvykne na láskyplná slova a odvykne si nadávat a nenávidět svět. Jakmile větičky začnete říkat, za pár dnů nebo týdnů se vám dostanou automaticky do mysli a automaticky se budou podvědomě přehrávat, aniž by jste na to museli myslet.

Já jsem to zkoušela a hračka to není. Prakticky člověk nemůže jít mezi lidi, protože hned je co zpracovávat.

Máte pravdu. Ale tím, že to budete používat delší dobu, už o tom nebudete muset tolik přemýšlet. Pokud vás něco naštve nebo pohorší, nenadávejte, ale začnete čistit sama sebe a věřte, je to úžasný pocit.

Jak zvládáš duchovní život s materiální realitou?

Jelikož žiji duchovně a v každé minutě se snažím používat zákon přitažlivosti a metodu ho´oponopono, tak už mi nepříjde, že bych to nějak rozdělovala. Prostě si užívám života se vším, co k němu patří. Materiální realita není v rozporu s duchovním životem. Materiální život – peníze, – miluji a ony milují mne. Řídím se heslem, přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno. Materiální život byl problém u církve. Kdo byl bohatý, byl automaticky hříšný. Ale v mém pojetí světa jde o to, že vesmír nás miluje a chce nám dát vše, po čem toužíme. Spíše používám toto: Než si říct, že mám (chci) 20 000 Kč, raději si řeknu, že jedu (chci jet) na senzační dovolenou. A věřte nebo ne, peníze se množí :-)

Je něco, co bys chtěla našim čtenářům vzkázat?

Ať jste na tom právě v tuto chvíli jakkoliv, můžete to začít měnit hned teď ve váš vysněný, láskyplný život v hojnosti, klidu a míru. Každou minutu dne můžete začít znova! Jste režisérem svého života a vy si píšete svůj film nazvaný život! Přeji vám všem mnoho lásky a životní energie, hojnosti, štěstí a všeho dobrého. Ať každý naleznete svou cestu, ať už se jmenuje ho´oponopono, Zákon přítažlivosti, Shamballa 1024, Čtyři dohody, vesmír, láska, Bůh nebo cokoliv. Jděte po ní s láskou a věřte, že vše je tak, jak má být!

Foto: archiv Lucie Kičinové/FCB SVĚT BEZ HRANIC

» zpět nahoru «