Znáte 10 nejzáhadnějších případů UFO v USA? Tady jsou!

Světové záhady / ufo / 11. 7. 2019

Zajímá vás, které z těch tisíců a možná desetitisíců pozorování UFO a střetu s nimi považují ufologové za zásadní? Podle amerických badatelů to jsou právě tyto případy – řazené podle pořadí důležitosti:

Roswell a Corona, Nové Mexiko 1947

Havárie neznámého tělesa na odlehlém místě, kde byly nalezeny určité trosky, které se dosud nepodařilo přesvědčivě identifikovány. Zpravodajský důstojník americké armády, major J. Marcel prohlásil, že havarovaný objekt „nebyl z této země“. Výslech asi sto padesáti svědků posílil domněnku o neobvyklosti tohoto objektu. Oficiální vysvětlení – meteorologický balón, Rawinova sonda apod. – je nedostačující.

Rendlesham Forest, Velká Británie 1979

Nejméně tři nezávislá pozorování neobvyklých světel nedaleko základny NORAD, z nichž  jedno učinil i zástupce velitele základny. Událost poté doložila řada svědků, z nichž někteří přísahali, že na místě viděli i kosmickou (?) loď. Vyšetřování případu zatím vyznělo do ztracena, zejména pro nesrovnalosti ve výpovědích. Americký senátor, který se o případ zajímal, o něj najednou nečekaně ztratil zájem.

Únos Travise Waltona, Snowflake, Arizona, 1974

Pět dřevorubců se stalo očitými svědky únosu svého parťáka na palubu UFO. Unesený, považovaný původně za zavražděného svými druhy, se objevil o pět dní později a vypověděl o pokusech, které na něm prováděli mimozemšťané. Pravdivost výpovědí všech šesti dřevorubců potvrdil detektor lži.

Washingtonská invaze, Washington D. C. , 1952

Na třech různých radarech včetně radaru na letecké základně Andrews se objevilo několik rychle se pohybujících předmětů. Vystartovaly stíhačky, ale nic neobjevily. Totéž se stalo i následující noci, kdy navíc pozorování potvrdili i pozemní pozorovatelé. Následně se konala největší tisková konference v době míru, kde bylo prezentováno oficiální vysvětlení – radary zachytily jen teplotní inverzi. Meteorologická situace během obou pozorování však vytvoření takových inverzí neumožňovala.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Zázračné schodiště v Santa Fé. Podařilo se odhalit jeho tajemství?

Hudson Valley čili Westchester Wing, stát New York, 1984

Tisíce hlášení, většinou nočních, popisujících velký, tichý vznášející se objekt se skupinami rotujících světel. Hlášení přicházela i od množství vysoce důvěryhodných svědků včetně meteorologů, novinářů a policejních náčelníků. Jako vysvětlení připadala v úvahu skupina letadel letících ve formaci. Na videozáznamech pořízených obyvatelem této oblasti, který zachytil jak letadla, tak tento jev, jsou patrné významné rozdíly. Pozorování UFO v této oblasti pokračují nepřetržitě dodnes.

Cash-Landrum, nedaleko Houstonu, Texas, 1979

Dvě ženy a pětiletý chlapec pozorovali objekt ve tvaru kosočtverce, kterému ze zádi šlehaly plameny. Objekt byl obklopen helikoptérami připomínajícími Chinook 47. Brzy po pozorování všechny tři osoby onemocněli podivnou chorobou připomínající nemoc z radioaktivního ozáření.

Setkání s helikoptérou, Mansfield, Ohio, 1974

Čtyři příslušníci Národní gardy na palubě vrtulníku Bell UH-1H ohlásili v noci pozorování velkého objektu, který helikoptéře křížil dráhu a hrozil srážkou. Velitel a pilot, kapitán Coyne, začal klesat. Objekt se před helikoptérou zastavil a potom pokračoval západním směrem. Při pohledu na přístroje kapitán zjistil, že ve skutečnosti se helikoptéra neklesala, ale vznesla se asi o 600 metrů.

Hudson Valley čili Westchester Wing

Film z Great Falls, Minnesota, 1954

Baseballový trenér natočil na film dva objekty, které křižovaly oblohu nedaleko letecké základny. Původně se přepokládalo, že to jsou pouze dvě stíhačky F-100 blížící se k základně, analýza filmu však prokázala, že nafilmované objekty se pohybovaly výrazně rychleji.

Trentovy fotografie, McMinnville, Oregon, 1950

Dvě fotografie, které zhotovil farmář Trent polaroidem, zobrazují klasický vyklenutý létající talíř. Předměty zachycené na pozadí jsou dobrým vodítkem pro další analýzu snímků, podle níž měl zobrazený objekt průměr kolem devíti metrů a byl nejméně 400 metrů daleko.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Jurodiví - boží blázni a jejich zázraky. Nesporné a nevysvětlitelné

UFO z Fountain Hills, Arizona 1989

Skupinka místních obyvatel pozorovala asi v jednu hodinu v noci velký, tichý vznášející se objekt s jasnými mnohobarevnými světly, které vytvářely vzor ve tvaru kosočtverce. Objekt potom nabral severovýchodní směr a zmizel ani ne ve vteřině. Účastníky pozorování se podařilo jednotlivě vyslechnout a jejich výpovědi byly shodné. Letiště v okolí ani letecké základy nedokázaly k vysvětlení pozorování nijak přispět.

Podle zahraničních materiálů Jitka Lenková

Obr.: Civilisations , bible etc…, youtube, Yankee Magazine, New Mexico Tourism Department


Štítky: , ,

Mohlo by se vám líbit