Zlomila Trumpovi vaz pravda o UFO?

Světové záhady / Vesmír, UFO a mimozemšťané / 8. 12. 2020

Téměř 55 procent Američanů věří na UFO a 15 procent jich tvrdí, že UFO viděli osobně. Slíbit jim konečně odhalení toho, jak to s tím UFO vlastně je, vůbec není špatný předvolební nápad. Ale co když si někdo opravdu nepřeje, aby pravda přišla najevo?

Donald Trump na tuto kartu vsadil, ale nechal si ji až na kandidaturu do druhého volebního období. A doplnil ji ještě kouzelnou historkou

Donald Trump nesplnil, co slíbil

Syn přišel k otci a zeptal se…

Svěřil se totiž veřejnosti s rozhovorem se svým synem, Donaldem Trumpem mladším. V předvečer Dne otců, který Američané slaví třetí neděli v červnu, tedy letos 21. června 2020, se Donald junior zeptal, jestli Bílý dům někdy promluví o tom, co se skutečně stalo v Roswellu v roce 1947. Donald senior odpověděl, že o tom určitě bude přemýšlet. A nevyloučil, že detaily budou skutečně odtajněny.

„Nechci s vámi teď mluvit o všem, co o tom vím, ale je to velmi zajímavé,“ dodal americký prezident. Naznačil přitom, že zná něco jiného než tradiční představy o roswellské katastrofě, nejzáhadnější katastrofě vůbec.

Roswell stále neobjasněn

Co je tak zajímavého na tak dávných událostech? Připomeňme, že v roce 1947 zde jakýsi „létající talíř“ havaroval. Alespoň tak to bylo oznámeno v novinách. A pak to bylo popřeno.

To okamžitě vyvolalo podezření, které se po dobu 73 let jen zintenzivnilo. Lidé si myslí, že před nimi skrývá nějaké strašné tajemství. Jisté je, že zde skutečně něco spadlo.

Stalo se tak 2. července 1947. Dnes je tento den považován za památný, alespoň pro ufology, kteří slaví Světový den ufologů.

K dnešnímu dni lze pouze jednu věc považovat za nespornou: 2. července 1947 se zde cosi stalo, oblast byla uzavřena, byly zde zajištěny nějaké trosky, a byly odvezeny na místní leteckou základnu.

Mohlo by vás ještě zajímat:  V Bajči na jižním Slovensku přistáli mimozemšťané!

Tam poručík Walter Haut, který byl na letecké základně zodpovědný za styk s veřejností, 8. července 1947 připravil a rozeslal tiskové prohlášení zveřejněné v místním deníku Roswell Daily Record. Objevil se na titulní stránce pod chytlavým titulkem: „Letectvo zachytilo létající talíř na ranči v oblasti Roswellu.“

Rekonstrukce havárie u Rosswelu

Senzační informace byly převzaty dalšími médii a rozhlasem. Brzy tentýž Walter Haut, na příkaz svého nadřízeného, plukovníka Williama Blancharda, připravil a rozeslal vyvrácení, v němž velitel osmé armády letectva, generál Roger Ramey, veřejnost ujistil, že žádný „létající talíř“ neexistuje a na ranč spadla meteorologické sonda.

O několik let později odborníci dospěli k závěru, že nešlo o obyčejnou meteorologickou sondu. Na ranč mohl spadnout tajný aparát, vyvinutý v rámci amerického projektu „Mogul“. Byla to vertikální sada balónů, která nesla plošinu s vybavením. Zařízení bylo určeno k identifikaci jaderných testovacích míst v SSSR, a v budoucnu mohla detekovat odpalování balistických raket.

A tak spor o meteorologickou sondu a „talíř“ s mimozemšťany stále trvá. Kdyby ho prezident Trump dokázal rozhodnout, byla by to senzace prvního řádu. Co když si však někdo v pozadí nepřeje, aby se tak stalo? A tak se Trump zvolení do svého druhého prezidentského období nedočkal…

Neuspěla ani Hillary Clintonová

Podobně Trumpova soupeřka v předchozích volbách, která slibovala, že jako prezidentka zveřejní utajované informace o UFO, se do Bílého domu pro jistotu vůbec nedostala. Jak by také ano, když reportérovi listu The Conway Daily Sun řekla, jaký má postoj k mimozemšťanům: „Vypořádám se s tím až do konce,“ řekla bývalá americká ministryně zahraničí Clintonová. A zdůraznila: „Myslím, že už nás navštěvují.“

Clintonová také slíbila, že vyjasní situaci s takzvanou Oblastí 51 (Area 51) nejtajnější americkou vojenskou základnou, kde podle pověstí Pentagon a NASA skrývají „létající talíře“ mimozemšťanů a jejich mrtvá těla. A co když živí mimozemšťané opravdu spolupracují s americkou vládou? Po prohraných volbách se k tomu pochopitelně již jaksi nedostala.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Ovládnou svět šestiprstí ? Jsou šikovnější!

A možná je to dobře. Hrozící prozrazení tohoto zřejmě největšího státního tajemství USA podle konspiračních teorií stálo život Johna F. Kennedyho i Marylin Monroe. A Joe Biden, nový americký prezident? Pro něj, pro jistotu, jako by UFO neexistovalo vůbec…

Noviny oznamující havárii létajícího talíře u Rosswellu

-skm-

Obr.: www.deeshaa.org, archiv autora

 

 


Štítky: , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit