Zázračný telepat Wolf Messing. Nejasnosti zůstávají

ARCHIV / Světové záhady / 19. 12. 2019

Wolf Messing byl sovětským průkopníkem v provádění psychologických experimentů a čtení myšlenek, o němž koluje mnoho legend. Veřejnost, jak je v takových případech obvyklé, je rozdělena do dvou táborů – jedni mu přičítají superschopnosti a druzí tomu nevěří. Dobrat se pravdy je ale zřejmě nemožné.

Wolf Messing pocházel z židovské rodiny, narodil se nedaleko Varšavy a v raném dětství se dostal do kontaktu s kočovnými cirkusovými umělci. Tam se začal podílet na vystoupení iluzionistů.

Z honorářů zaplatil dvě stíhačky

Když začala druhá světová válka, Messing odešel do Sovětského svazu, kde se začal zabývat „čtením myšlenek“. Nejprve působil v agitačních „brigádách“ a později začal vlastní kariéru. Nějakou dobu pracoval v sovětských cirkusech jako iluzionista. Jeho neobvyklá a proto hojně navštěvovaná představení vynesla umělci dost peněz, které věnoval na válečnou výrobu, konkrétně za ne byly postaveny dvě stíhačky. Na jedné z nich létal hrdina Sovětského svazu Konstantin Kovalev.

V 60. letech 20. století byly Messingovy vzpomínky publikovány v časopisech jako Vědy a náboženství (Науки и религия), Směna (Смена) a Sovětské Rusko (Советская Россия), což nejsou žádné bulvární plátky orientující se na . na levné senzace. Jenže…

Vymyšlený životopis?

Co když si tak trochu vymýšlí sám Messing? Jednou třeba tvrdil, že se setkal s Einsteinem ve Vídni a že měl telepatické setkání s ním a se Sigmundem Freudem. Faktem však je, že Wolf Messing ve Vídni, kde by se, jak tvrdí, zabýval podobnými záležitostmi, nebyl.

Anebo Messing tvrdil, že předpověděl smrt Hitlera, bylo po něm v rodném Polsku okupovaném Německem vyhlášeno pátrání a na jeho hlavu vypsaná odměna a že proto musel uprchnout do SSSR. Také vyprávěl, že se setkával se Stalinem, který ho podrobil mnoha zkouškám. Třeba měl vybrat z banky obrovské množství peněz, nebo měl nepozorovaně projít mnoha kontrolami dokladů v Kremlu. O tom, že by se to skutečně stalo, však neexistují žádné důkazy. Píše se také, že Messing pomohl vyřešit různé zločiny – od odhalení špionů po nalezení vrahů. Opět ale neexistují žádné doklady o takových případech. Tvrdil také, že dokáže číst myšlenky jiných lidí. Moderní historici dokonce tvrdí, že Messingův životopis nenapsal on sám, ale novinář Chvastunov z novin Komsomolská pravda, přičemž už jen jméno tohoto novináře mluví za vše.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Krokodýli v Rusku? Možná, že ano!

Předpověděl svou vlastní smrt

Ke konci svého života se začal Wolf Messing chovat spíše uzavřeně, hned po vystoupeních odcházel dnů a co nejvíce omezil okruh přátel. Co ho k této změně chování vedlo, známo není. Určité tajemství obestírá i jeho smrt. Messing dlouhodobě trpěl nemocí cév nohou a v roce 1974 musel na operaci. Ta byla úspěšná, ale o několik dní později Messing zemřel na selhání ledvin a plicní otok, přičemž prý přesně předpověděl datum své smrti. Když odjížděl do nemocnice, řekl: „Už se sem nevrátím.“ A tak se také stalo.

-skm-

Obr.:  mirfaces.com,, Nejlevnější knihy, youtube

 


Štítky: ,

Mohlo by se vám líbit