Zázračná uzdravení – dva skutečné případy z Čech

BYLINKY A LÉČITELSTVÍ / Duchové / Světové záhady / ufo / 2. 6. 2020

Mariánská zjevení jsou v celém křesťanském světě známým jevem a nejinak je tomu i v naší zemi. My však v tomto příspěvku zavítáme na místo mariánského zjevení, které je téměř neznámé. Nedaleko od něj se navíc nachází místo zjevení tereziánského.

Kaple Panny Marie v Lurdech

Mezi Přeštěnicí a Nadějkovem v okrese Tábor v Jihočeském kraji najdeme malou obec s krásným názvem Modlíkov. Tato malá vesnička leží mimo hlavní silnici, a tak je celkem nenápadná. Podél nové silnice se však nachází zvláštní zajímavost. Jedná se o přesnou kopii oltáře, který se nachází v Lurdech, jež jsou známy zjevením Panny Marie. Vraťme se však do července roku 1828, do doby, kdy byla tato kaplička vysvěcena.

Podivné úkazy na pohřbu

Několik let předtím umírá při porodu desátého dítěte žena, která hospodařila na modlíkovském mlýně. Ta odkazuje majetek všem svým dětem. Její pohřeb se konal právě v den zjevení Panny Marie v Lurdech. Když byla rakev s jejími ostatky převážena na hřbitov, došlo k záhadnému jevu. Na západě se najednou a nečekaně velmi prudce rozjasnilo. Jeden z očitých svědků prý prohlásil, že to bylo, jako kdyby se najednou rozsvítilo. Toto světlo prý mělo oranžovorůžovou barvu a nerozlilo se po celé obloze. Vycházelo z jednoho jediného bodu. Jak dlouho tento efekt trval, není zaznamenáno.

Toto světlo kladli pozorovatelé do souvislosti právě se zjevením v Lurdech. Měli však pravdu? Podobný jev je totiž popisován v ufologické literatuře při pozorování UFO u kulovitých objektů pohybujících se nízko nad zemí, které měly stejnou barvu. Hovoří o ní také svědectví zaznamenané v souvislosti s údajným přistáním UFO u Štědronína u Orlického jezera.

Ochrnutí a zázračné uzdravení

Kaple Panny Marie v Modlíkově

Jeden ze synů zmíněné ženy se rozhodl studovat na kněze a svůj díl dědictví po matce nechal bez povšimnutí. Nakonec se však rozhodl na svém podílu přece jen hospodařit, což vůči Bohu vnímal jako provinění. Aby se očistil, vykonal pouť do Lurd. Po cestě domů však onemocněl a ulehl. Jeho stav se jednoho dne velmi zhoršil a upadl nakonec do katalepsie, což je naprostá nehybnost a ztuhlost. Jeho vědomí však bylo naprosto v pořádku a vše kolem sebe vnímal. Lékař považoval muže za mrtvého a začal vystavovat úmrtní list. Nemocný muž byl však neustále při vědomí a začal mít strach, že bude zaživa pohřben. Jeho mysl byla naprosto v pořádku, ale tělo neovládal.

Mohlo by vás ještě zajímat:  To nejlepší z časů moru. Asi budete překvapeni

Najednou si vzpomněl na Pannu Marii a slíbil, že když se uzdraví, nechá Panně Marii v Modlíkově postavit stejnou kapličku, jaká je v Lurdech. Podle jeho vzpomínek se mu Panna Maria po tomto slibu zjevila a on se mohl za chvíli znovu začít hýbat. Když se zcela uzdravil, splnil svůj slib a kapličku skutečně nechal postavit. Dokonce i soška Panny Marie byla stejnou kopií té lurdské. Tu původní sochu dnes již na místě nenajdeme, protože byla ukradena.

Zázrak sv. Terezie

Není bez zajímavosti, že také k zázračnému uzdravení došlo také v nedalekých Přeštěnicích. Vypráví se, že 21. února 1928 se nemocnému devatenáctiletému synovi Františka Koutníka, již pět let upoutaným na lůžko, zjevila sv. Terezii od Jezulátka a on se zázračně uzdravil. V roce 1933 byla světici jako poděkování za uzdravení postavena tzv. Koutníkova kaplička. Tento případ by měl být zaznamenán v Pamětní knize Milevska.

Koutníkova kaplička v Přeštěnicích

Víra, nebo UFO?

Jisté je, že nad těmito málo známými případy visí mnoho otazníků. Bylo vše jen záležitostí víry, nebo svoji roli sehrálo UFO? Využívají bytosti, které s námi komunikují, naši paměť, abychom je mohli lépe vnímat? A nechtějí nám některé z nich třeba i pomoci?

Petr Matura

Foto: www.nadejkovsko.cz, www.livingawarenessmeditation.net, www.kultura.cz, www.ceciliabrainard.com

 


Štítky: , , , ,

Mohlo by se vám líbit