Záhadná struktura v kráteru Merkuru stále čeká na vysvětlení

Světové záhady / Vesmír, UFO a mimozemšťané / 12. 1. 2021

Objevil ji slavný virtuální archeolog Scott C. Warring  na jedné z fotografií, kterou pořídila automatická meziplanetární stanice Messenger.

Černý čtverec na Merkuru

Vstup do podzemí?

Jde o černý čtverec o velikosti 5 krát 5 kilometrů   a badatel nepochybuje o tom, že tímto objevem záhadného objektu poskytl jednoznačný důkaz, že Merkur, první planeta od Slunce, je ovládána mimozemšťany. Podle Waringa je „čtverec“ vstupem do určitého prostoru umístěného pod povrchem. Například vede k základně. Ta je možná opuštěná. Nebo je to průmyslová těžební továrna. Vchod je dostatečně široký, aby jím proletěly velké kosmické lodě.

NASA nijak tento objev nekomentovala. O co jde lze pouze hádat. Je možné, že jde pouze o hru světla a stínů, ale proč je stín tak čtvercový? Pravidelné tvary jsou v přírodě vzácné. Ale na Merkuru jsou podezřele běžné. Koneckonců, „černý čtverec“ je už druhým objektem pravidelného tvaru, který se zde nachází.

A ještě obdélník

Na fotografii, kterou sonda „Messinger“ pořídila 10. února 2012, je jasně viditelný nějaký černý obdélník. Nadšenci odhadli jeho velikost na asi 6 x 3 kilometry. A více než osm let se dohadují o tom, co se za ním skrývá.

Někteří badatelé, jako Scott Warring, považují „černý obdélník“ za vstup do základny mimozemšťanů. Ale jsou i tací, kteří mají přesně opačný názor. Umístění světla a stínů na obrázku naznačuje podle jejich názoru naopak to, že „černý obdélník“ není vstup do podzemí, ale obrovský monolit tyčící se nad povrchem. Opravdu vypadá jako cizí těleso. A tím i jako pěkná záhada.

Mise sondy „Messenger“ byla zahájena v srpnu 2004, k Merkuru dorazila v březnu 2011 a provedla několik gravitačních manévrů. Planetu obletěla více než 4000x a postupně klesala. V dubnu 2015 dopadla na povrch Merkuru a tím její mise skončila. Otázky, které nastolila, však přetrvávají dodnes.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Lidská tvář na Marsu musela zmizet. Proč?

-skm-

Černý obdélník na Merkuru

Obr.: www.physicsworld.com, archiv autora

 

 


Štítky: , , , ,

Mohlo by se vám líbit