Vylepšete si svůj horoskop. Víme jak

ARCHIV / NEJČTENĚJŠÍ / SVĚTOVÉ ZÁHADY / TAJEMNO A EZOTERIKA / 15. 5. 2021

Zdá se to neuvěřitelné, ale přesto je to možné. Jistě, dráhy nebeských těles ovlivnit neumíme. Můžeme však, a to nevědomky, tím, co děláme, utvářet svůj život tak, aby jeho důležité okamžiky připadla na lepší astrologické konstelace. Nevěříte?

Paul Choisnard

S touto revoluční teorií přišel astrolog Paul Choisnard (1867 – 1930). V naší zemi není příliš známé, přestože je obecně je považován za jednoho z inovátorů starověké astrologie. Je autorem mnoha astrologických děl, u nichž prosazoval statistický přístup za účelem ověření platnosti svých praktik.

Z dělostřelce astrologem

Psal také pod pseudonymem Paul Flambart. V roce 1926 Paul Choisnard, belgický astrolog Gustave Lambert Brahy a několik dalších založili v Bruselu společnost Cébéia (Belgické centrum pro vědecké studium astrálních vlivů), které působí dodnes.

Choisnard byl původním povoláním vojákem u dělostřelectva, ale počátkem století ukončil svoji vojenskou dráhu a začal se věnovat výhradně astrologii. Ke studiu astrologie ho inspiroval „mistr francouzské astrologie“ François Charles Barlet prostřednictvím svých publikací v letech 1887-1889.

Choisnard potom provedl ve své době velmi zajímavý a hlavně seriózní výzkum na poli astrologie. Zabýval se například tím, jak souvisí osud člověka s jeho charakterem a jak souvisí lidský charakter s astrologií. Svému povolání se pilně věnoval několik desítek let a platil za vynikajícího astrologa, kterému většinou výpočty vždy vycházely. Měl proto tisíce klientů, jež rozdělil do několika kategorií podle úrovně mravního obzoru, do kterých započetl převažující párové vlastnosti charakteru. Například: flexibilita – nepřizpůsobivost, moudrost – zatvrzelost, komunikativnost – agrese, něha – necitelnost atd.

Systematický přístup

Dokázal tedy roztřídit své klienty do jednotlivých skupin podle úrovně charakteru a osobní morálky. Poté k jednotlivým kategoriím zhotovil dlouhodobé horoskopy členů těchto skupin a označil je šesti stupni – vysoce příznivé, příznivé, neutrální, méně příznivé, nepříznivé a vysoce nepříznivé.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Záhadné „kamenné baby“ - mlčí a nepromluví

Po několika letech pak vyhodnotil sedm set šedesát příběhů svých klientů v šesti kategoriích morálky a vzal v úvahu rovněž také i vztah těchto kategorií k dlouhodobějším horoskopům klientů.

Po vyhodnocení se ukázalo, že lidé s vyšší morálkou mají obecně ve všech důležitějších životních ohledech příznivější horoskopy a žijí v lepších životních podmínkách. Zjistil také, že lidé, kteří dobrovolně mění k lepšímu své charakterové a mravní vlastnosti sebezdokonalováním, jsou odměňováni příznivějším postavením hvězd, když v jejich životě nastanou krize. Ty se prostě posunou v čase tak, aby si „vybraly“ ty hvězdné konstelace, které jsou lepší než jiné. Tím vlastně tito lidé prokazatelně statisticky a význačně modelují své budoucí horoskopy a tím pádem svojí vlastní silou zkvalitňují také kvalitu svého života. Výzkum Paula Choisnarda byl zopakován známým francouzským matematikem, astrologem a statistikem, doktorem Jeane-Pierrem Fulchem, který tyto závěry potvrdil.

Horoskopy se dědí

Choisnard tak byl prvním astrologem, který se pokusil statisticky dokázat důležitost astrologie. A navzdory poměrně malé databázi 123 horoskopů a jejich nositelů považoval Choisnard svůj předpoklad za prokázaný. Tvrdí také, že zjistil, že mezi „opravdu velkými duchy“ jsou jen zřídkakdy zastoupena tato znamení zvěrokruhu: Ryby, Kozoroh, Váhy, Býk a Střelec a že hvězdné konstelace a tím i horoskopy jsou v rodině do jisté míry „dědičné“.

Choisnardovy knihy nebyly bohužel nikdy přeloženy do češtiny a měly vliv především na anglicky mluvící astrologickou komunitu. Zcela jistě by si jeho závěry zasloužily přezkoumání z hlediska dnešních poznatků a za využití moderní výpočetní techniky. Jejich opětovné potvrzení by mělo značný význam jak pro astrologii samotnou, tak pro všechny, kteří jí využívají ve svém životě.

Petr Matura, obr.: pixabay (alexas, anti_hh), www.astro.com


Štítky: , , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit