Je vše napsáno na čele?

ARCHIV / Světové záhady / 8. 9. 2020

Američtí vědci zjistili, že podle vrásek na tváři lze skutečně zjistit, zda bude člověk bohatý, úspěšný a šťastný v manželství. Zatímco čtení z rýh na dlani (chiromantie) byla už dávno zařazena mezi zábavnou hru, nemající s vážnou vědou nic společného, vědci z Národního zdravotnického ústavu v Marylandu při zachování všech vědeckých postupů a pravidel, zjistili zajímavé souvislosti – na tvářích lidí vysledovali „známky osudu“. Opravdu?

Na více než tisíci lidech porovnali kresby na čele, a s plnou vědeckou odpovědností konstatovali: určité známky štěstí a životních osudů v doslovném smyslu slova lze vidět na tváři člověka už z dálky. A jaké to jsou znaky? Tak třeba:

 

Znak rodinné pohody

Znamení dobrého vztahu k rodinnému životu

Dvě vrásky uprostřed čela: jedna je dlouhá, hluboká, druhá krátká, sotva viditelná. Poznámka pro ženy a dívky: pokud se setkáte s mužem s takovým čelem, tak neváhejte! Vědci slibují, že jeho majitel bude dobrý manžel i starostlivý otec.

Hezký a zároveň příkladný manžel je Brad Pitt, druh Angeliny Jolie, otec šesti dětí

 Znak autority

Známka autority

Tři vodorovné čáry na čele se protínají uprostřed s krátkou kolmou čarou. Přidejte tvrdé, jako by módní prvky, a máte přirozeného vůdce. A půjde spíše o Che Guevaru než Buddhu. Lidé s takovým čelem jsou bezpochyby sebejistí, jsou spolehliví a silní. Ale v běžném životě postrádají trochu oduševnělý charakter.

Brian Cranston – hrdina seriálu Breaking Bad

 

 

Znak velké laskavosti

Vysoké čelo se dvěma výraznými drážkami podél vlasové linie, ve kterém jsou soustředěny malé vrásky, naznačuje velkou laskavost. A také svědomitost, pedanterii a nadměrnou přesnost. Ale hlavně laskavost!

Znak laskavosti

Známka donjuanismu

Má tvář vašeho přítele několik půlkruhových vrásek nad nadočnicovými oblouky a tzv. Rybí ocas z vnějších koutů oka, zasahujících do spánků? Pak je to jasný donjuan! Muž s takovými znaky se často projeví jako několikrát ženatý, přelétavý, a to vše díky nesmírnému kouzlu a silnému mužskému charismatu.

Javier Bardem – španělský herec, celým jménem Javier Angel Encinas Bardem

Znakem takové přízně osudu je konvexní čelo s malými chaotickými vráskami. Jsou to ti, co mají vždy štěstí při nehodách nebo v podnikání, a jejich vrásky na čele vypadají spíše jako hieroglyfy. Ať dělají cokoli, všechno je pro ně dobré.

Znak přelétavosti

Životní osudy jsou prý zašifrovány mezi obočím

Podle nauk východní fyziognomie platí, že veškerá životně důležitá energie je soustředěna v zóně tzv. Třetího oka, na čele nad kořenem nosu. Ti, kteří mají tuto oblast vysokou a klenutou, budou žít dlouho, až 80 – 90 let, jsou ambiciózní, nároční na sebe i na ostatní, a zpravidla hledají vysoké posty. Pokud má takové čelo dáma, nebude nikdy mimo pozornost druhých. Vtipná a milá, vždy se vymykající z šedého každodenního života.

Hollywoodská hvězda Johnny Depp je podle amerického časopisu The People považován za nejvíc sexy americkou celebritu

Projev nedostatku peněz

Prozkoumejte oblast poblíž nosu nad vnitřním rohem víčka: pokud kosti vyčnívají dostatečně silně na tomto místě, nebudete na tom asi nejlépe. Navíc peníze mohou přicházet snadno, ale stejně rychle dobře mohou i odtékat. Možná je důvodem nadměrná impulzivita, touha dělat vše rychle a nezabývat se detaily? Vytvořte finanční plán a sledujte jej – a osud se změní.

Znak štěstí

Projev tvořivosti

Našli jste na čele linie, ze kterých můžete nakreslit šikmý kosočtverec? Gratulujeme, jste zřejmě génius! Ale vážně, je to znak slávy, talentu a dovednosti ve svém oboru. Čím hlouběji se kosočtverec zařezává, tím silnější jsou tyto vlastnosti.

Matt Damon obdržel Oscara na samém začátku své kariéry v roce 1998, za scénář filmu „Dobrý Will Hunting“

Znak nedostatku peněz

Znamení dobrodružství

Tři zakřivené čáry na nosu mají lidé dobrodružní, milující vzrušení. Nemusí mít zdaleka vždy zločinecké sklony. Lidé, hledající extrémní vzrušení, milovníci změn a zábavy.

Leonardo DiCaprio byl v roce 2014 uznán jako nejlépe placený herec v Hollywoodu. Snímek z filmu „Blood Diamond“

Žádná znamení

Projev lhostejnosti

A co když na čele žádný znak není? To je známkou úplného nezájmu o cokoli. Anebo tato osoba použila botox.

Znak tvořivosti

Tom Hanks ve filmu „Pánské hry“

Svaly obličeje vytváří charakter nebo je tomu naopak ?

Všichni víme, že neexistují lidé se stejnými otisky prstů. A to samé bude zřejmě platit i o rýhách na čele. Ale pokud člověk neustále prožívá určité emoce – radost, zoufalství, závist, strach, vzrušení atd., zdá se, že „profilové“ svaly obličeje se přizpůsobují temperamentu dané osoby. Proto je možnost „čtení rýh na tváří“ reálná. Také profese je důležitá.  Administrativní pracovník se stabilní každodenní praxí může být snadno odlišen třeba od řidiče hromadné dopravy, s povoláním  plným soustředění a stresu.

Tom Cruise stále vypadá mladě

Dále úroveň koncentrace, režim spánku, to všechno znamená, že na obličeji přibudou další „praskliny“. Ale jsou to i tak velmi nejisté znaky pro stanovení rychlého úsudku. O člověku více řekne jeho řeč a oblečení.

-skm-

 


Štítky: , , , ,

Mohlo by se vám líbit