Uhelná lebka, předpotopní kladivo. Kde se tady vzaly?

DĚSIVÉ LEGENDY / Světové záhady / ufo / ZTRACENÉ VĚDOMOSTI / 30. 1. 2021

Snad po celém světě najdeme vzpomínky na pradávné civilizace. Vzpomeňme si například na Atlantidu, Hyperboreu nebo Lemurii. Někdo takové legendy odmítne mávnutím ruky jako úplný nesmysl. Jiní se snaží s větším nebo menším úspěchem najít nějaké stopy a důkazy. Čas od času se však objeví skutečně podivné artefakty, se kterými si historikové a vědci nedokážou poradit

Takový nález se objevil v Krušných horách, v německém hornickém městečku Frieberg. Jedná se o zkamenělou lebku, která byla nalezena zřejmě v některém z okolních dolů koncem 18. století. Lebka přešla do vlastnictví lékárníka Loschnera z Freibergu a později se dostala do majetku báňské akademie.

Kdo je autorem uhelné lebky?

Lebky si všiml profesor Otto Stutzer, který byl prvním geologem, odborníkem na fosilní paliva, ve Freibergu. Podle jeho názoru patřila lebka některému z předchůdců člověka. Tento nález prozkoumal i tým profesora Gertharda Roselta, který však popřel, že by šlo o fosilii. Nenašel totiž v celém předmětu ani jednu kost. To později potvrdila i počítačová tomografie. Takže přírodní útvar? Jenže vědce překvapila i pravidelnost celého objektu, který podle nich nemůže být jen dílem přírody. Je snad tedy tento předmět dílem něčích rukou? A pokud ano, čích? Lidských? Vždyť stáří lebky bylo odhadnuto na 30 – 50 milionů let a pozůstatky nejstaršího člověka, tedy příslušníka rodu Homo, konkrétně Homo habilis, jsou staré max. 2,4 mil. let. Vše tedy mohlo být v tomto případě ještě zcela jinak?

Naše geny ve hvězdách?

Již dávné sumerské mýty se zmiňují o bytostech, které na naši planetu přišly z nebes. Vypráví se, že tyto bytosti potřebovaly na naší planetě těžit zlato, nezbytně nutné k životu v jejich domovině, kde bylo nedostatkové. Protože však tito mimozemští návštěvníci z nebes časem zjistili, že nejsou schopni v našich podmínkách pracovat, potřebovali tvora, který by potřebnou práci vykonával za ně. Pomocí křížení a manipulace s DNA svojí a pozemské tedy stvořili vhodné dělníky, které po čase, když už je nepotřebovali, opustili a ponechali svému osudu. Je snad někdo z nich autorem oné uhelné lebky?

Mohlo by vás ještě zajímat:  Máme grál na dosah ruky? Možná ve Slovinsku!

Londýnské kladivo

Uhelná lebka však není jediným podivným artefaktem, o kterém víme a který vzbuzuje otázky. Co takové tzv. Londýnské kladivo? Tento artefakt byl nalezen ve 30. letech minulého století v USA nedaleko texaského města London. Při procházce kolem koryta řeky Red Creek objevil místní usedlík Max Hahn spolu se svou manželkou podivný kus kamene, ze kterého vyčníval kus kovového kladiva s částí násady. Přišlo jim to zajímavé a odnesli si nález domů. Poprask však tento nález vyvolal až v 80. letech, kdy artefakt zakoupil Carl Baugh a označil ho za velký objev, předmět pocházející z časů doby před biblickou potopou. Od roku 1983 bylo potom toto kladivo vystaveno v jeho ,,Muzeu důkazů o stvoření“. Podle chemické analýzy tvoří kovovou hlavici zejména železo (96,6 %), chlor (2,6 %) a malé množství (0,8 %) síry, případně dalších prvků.

Baugh je stále přesvědčen, že artefakt pochází z doby, kdy na Zemi žili dinosauři. Podle geologů se ale jedná o nález z nedávné doby. Jeho uvěznění ve vápencové hornině vysvětlují tím, že šlo o vytvoření konkrece z vodou rozpustných minerálů, které se kolem opuštěného artefaktu za vhodných podmínek vytvořily, utuhly a za desetiletí až století ztuhly do podoby horniny. Rozhodnout, kdo má pravdu, se zatím nepodařilo…

Ve výčtu podivných nálezů bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Je jisté, že část z nich lze vysvětlit na základě podvodu nebo i nedostatkem informací. Co si však myslet o těch, které až do dnešních dnů stále odolávají jakémukoliv logickému řešení?

Petr Matura

Obr. www.paranormal.lovetoknow.com, archiv autora

 

 

 

 

 


Štítky: , , ,