UFO, mamuti a dinosauři. V Jakutsku nic zvláštního

Světové záhady / SVĚTOVÉ ZÁHADY / ufo / 10. 11. 2020

Konkrétně v malém městečku Ajchal ležícím na severu jakutského okresu Mirnyj, vzdáleném od polárního kruhu pouze 60 km.

Je to také blízko k jaderné střelnici „Kráter-3″, kde došlo při výbuchu v roce 1978 k úniku radiace. Městečko Ajchal jako magnet přitahuje řadu záhad. Vídají zde UFO, místní děti sbírají kosti neznámých tvorů. A dospělí tu vídávají dinosaury a mamuty…

Místo setkání s UFO na leteckém snímku městečka Ajchal

Základna UFO?

Obyvatelé města tvrdohlavě trvají na tom, že vedle Ajchalu je v tajze základna mimozemšťanů. A vypráví se to tady už pěkně dlouho, již v třetí generace lesáků prozkoumávajících obrovská území při těžbě dřeva. Někteří říkají, že viděli cizí objekty přímo na zemi. Pokud se chcete setkat s mimozemšťany, stačí jen se vydat čtyři hodiny na sever do tajgy.

Vesničan Alexej Smirnov říká: „Slyšel jsem hodně o tom místě, říkali mi o něm kolegové v práci. Bylo to velmi zajímavé. Já a tři moji přátelé jsme se rozhodli, že využijeme tu šanci se setkat s mimozemšťany. Známí nám nakreslili přibližnou mapku a vyprávěli o značkách na stromech, které tam zanechali předchozí návštěvníci. Jeli jsme po silnici a velmi dlouho hledali, ale nakonec jsme to místo našli. Jak se ukázalo, toto území je skutečně úplně spálené, není tam ani větvička, jen mrtvá půda. Rozhodli jsme se počkat na mimozemské návštěvníky a rozbili jsme tam tábor na dva dny. Během této doby k našemu ohništi ale nikdo nepřiletěl.“

Existuje však mnoho svědků, kteří viděli UFO přímo uprostřed Ajchalu. V polovině 80. let létající talíř „visel“ pár metrů nad dřevěnou školou číslo 23, z jejíchž oken je pozorovalo asi 150 žáků s učiteli. Po několika sekundách žáci i učitelé vyběhli na ulici a několik minut tam sledovali podivný objekt blyštící se a blikající různobarevnými světly. Objekt se pomalu vznesl a zmizel v nebi. Svědky této události byli i obyvatelé okolních domů a cestující stojící na autobusové zastávce.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Další důkaz o mimozemském životě

Dnes je škola prázdná, o několik let později vyhořela. Hasičům se podařilo zachránit pouze tělocvičnu, o které má ajchalská místní správa rozhodnout, zda z ní nevytvoří kostel.

Současná podoba školy, nad níž se zastavilo UFO

Ludmila Nikolajevna k tomu říká: „Tehdy jsem chodila do čtvrté třídy a na vlastní oči jsem tento objekt viděla. Za ramena mne držela učitelka, abych nešla blíž, a já tak chtěla… Všichni moji spolužáci o tom stále vzpomínají. Tento příběh jsem často vyprávěla svým dětem a ty mně věří.“ To je jen jeden případ z mnoha. Existují stovky svědků, ale, bohužel, žádné důkazy.

Vchod do Sannikovovy země?

Kolem Ajchalu je příroda velmi drsná. Žijí zde běžní hlodavci jako veverky, hraboši a zajíci, kožešinová zvířata, vlci a lišky a z kopytníků hlavně losi a sobi.

Ale místní bioložka Tamara Akininová zažila setkání s úplně jiným zvířetem. Na sklonku 70. let, když šla do tajgy na jahody, klopýtla o kořen, pod kterým cosi pištělo. Když jej nadzvedla, uviděla jakési podivné zvíře, podobné čolku, ale mnohem většího než obvykle. Vzala plaza do rukou a jako bioložka si je jistá tím, že se podobalo malému dinosauříkovi. Zvíře začalo kňučet a tak ho soucitná žena pustila zas zpátky. Dodnes říká: „Jsem stále přesvědčena o tom, že to byl skutečný dinosaurus. Dnes lituji, že jsem ho pustila z rukou, měla bych důkaz toho, co jsem viděla.“

V té době také velká skupina houbařů čítající asi 30 lidí si v tajze všimla „pohybující se hory“. Aby přišli této záhadě na kloub, šli blíže – a v údivu ztuhli. Přímo před nimi stáda velkých zvířat. Byli to chlupatí sloni s velkými kly. Pět obřích dospělých zvířat a za nimi malí mladí mamuti. Andrej Minajev vypráví: „Tyto mamuty viděl můj otec, Viktor Nikolajevič Minajev, ale už bohužel zemřel. Táta vždycky říkal, že je to štěstí, že byl tehdy s těmi lidmi. I proto, že i když obyvatelé tehdy zorganizovali další hledání, mamuty už nikdy nalezli.“

Po těchto událostech místní lidé věří, že někde v okolí musí být vstup do tzv. Sannikovovy země – tajemné „země pod zemí“, kde je teplo a žijí tam jinde dávno vyhynulá zvířata. Dnes už se tam tudy nedostanete. Vypráví se totiž, že jeden jaderný výbuch v roce 1978 na jaderné střelnice „Kráter-3“, asi 50 km od Ajchalu, průchod do tohoto tajemného světa uzavřel.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Když mrtví bojují

Hřbitov dinosaurů

Městečko je obklopeno ze všech stran obrovskými hromadami pusté hlušiny. Pokud byste se jimi chtěli prokopat, můžete najít mnoho zajímavých věcí, jako jsou například lebky a kostry prehistorických ryb, zkamenělé ulity a rostliny, stejně jako roztříštěné kosti z dinosaurů. Ovšem žádný archeolog nebo paleontolog, či jiný vědec, ještě nenašel tolik nadšení a profesionálního zájmu, aby se vydal tak daleko do nehostinného kraje a začal zdejší záhady a zajímavosti zevrubně zkoumat.

Takhle nějak mohl vypadat malý dinosaurus

-skm

Obr.: wikipedia, archiv autora

 

 

 


Štítky: , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit