Svědectví prodloužených lebek – mimozemšťané přistáli v Číně

NEJČTENĚJŠÍ / Světové záhady / ufo / UFO A MIMOZEMŠŤANÉ / 23. 5. 2020

Nálezů prodloužených lebek jsou dnes už tisíce. Nedávno archeologové vykopali 25 koster z hrobů v provincii Ťi-lin v severovýchodní Číně hraničící se Severní Koreou a Ruskem, staré až 12 tisíc let. Z nich celkem 11 koster, mužských, ženských i dětských, tedy téměř polovina, měla protáhlé lebky. Co to znamená?

Jedna z lebek nalezených v provincii Ťi-lin

Množství prodloužených lebek mezi nálezy výzkumníci z čínské Ťi-linské univerzity (Jilin University School of Archeology) a Texaské univerzity (Texas A & M University), kteří prováděli vykopávky, překvapilo a samozřejmě přemýšleli i o tom, jak to má příčiny. Výsledky svých výzkumů zveřejnili v American Journal of Physical Anthropology.

 Nejen v Číně a v minulosti

Není žádným tajemstvím, že naši předci používali různé pomůcky ve tvaru destiček a obinadel, aby znetvořili lebky svých malých dětí. Takové praktiky prováděli po tisíce let lidé po celém světě. Třeba v Africe v tom stále pokračují. Proč to tak dělají? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.

Vědci jsou touto praktickou sice zmateni, ale nepochybují o tom, že musí existovat nějaká závažný důvod, kvůli jsou příslušníci různých etnik ochotni podrobit své děti takovému mučení.

Místo nálezu – provinci Ťi-lin

Archeologové nevylučují, že lidé s deformovanými lebkami tak byli připravováni pro výkon některé důležité sociální role. Možná, že patřili kněžím určitého kultu a věřilo se, že díky protáhlé lebce získají některé neobvyklé schopnosti a budou třeba moci komunikovat s vyššími silami. Nebo se stanou moudřejšími. Přinejmenším si lidé pravděpodobně mysleli, že prodloužením zadní části hlavy získají něco velmi užitečného., přinejmenším privilegovanou výhodnou pozici ve svém společenství. Což někde na světě platí dodnes.

Po vzoru mimozemšťanů?

Nelze ale pominout ani vysvětlení badatelů zabývajících se mimozemskými civilizacemi a našimi případnými kontakty s nimi. Podle něj měli mimozemšťané prodloužené hlavy a pozemšťané, kteří chtěli být jako oni, resp. stejně vynikající jako oni, si lebky deformovali podle jejich vzoru.

Mohlo by vás ještě zajímat:   Atlantida objevena ve Španělsku? A proč ne?

Této hypotéze nahrává i to, že móda deformace lebek se objevila náhle, podle dosavadních nálezů asi před 9 tisíci lety. Nyní nové nálezy v Číně posunuly toto datum dále do minulosti o dalších nejméně 2 tisíce let. Podle toho bychom mohli předpokládat i to, že tento obyčej vznikl v Číně, odkud se během několika tisíce let rozšířil po celém světě – až do Jižní Ameriky, Egypta a Afriky, Povolží, na Ural i na Krym a do Evropy…

I u nás

A dokonce i na našem území. Zatím u nás nalezeno přes 30 deformovaných lebek pocházejících převážně z doby stěhování národů, tj. v období od přelomu letopočtu do cca 5. století n. l. Pocházejí např. od Avarů, aj. kočujících národů, případně z Byzance.

Nález deformované lebky avarské princezny z úpatí vrchu Nákla na katastru obce Vacenovice

Znamená to tedy, že mimozemšťané kdysi navštívili Zemi a jejich návštěva byla tak působivá, že kulturní prvky s ní spojené přežívají v naší civilizaci celosvětově dodnes? Podle badatelů zabývajících se archeoastronautikou samozřejmě ano. A můžeme přepokládat i to, že přistáli v Číně. V provincii Ťi-lin.

-skm-

Obr.: www.sciencenews.org, youtube, archiv autora

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Štítky: , , , , ,

Mohlo by se vám líbit