Skákající kameny na Marsu

ARCHIV / KURIOZITY / NEJČTENĚJŠÍ / SVĚTOVÉ ZÁHADY / UFO A MIMOZEMŠŤANÉ / 6. 5. 2021

Objevil je slavný virtuální výzkumník Scott C. Waring – ufologa, který po mnoho let hledá všechny druhy podivností na fotografiích u vesmírných těles, zaslaných pozemskými sondami. Co se stalo?

Badatel si nedávno povšiml něčeho neuvěřitelně podivného na snímcích, které už v roce 2009 pořídil rover Spirit (Mars Exploration Rover Spirit) na Marsu.

Najednou je pryč

Před objektiv jeho navigační kamery se dostala skupina velkých kamenů a Spirit ji několikrát vyfotografoval. A badatel viděl, že na některých obrázcích je mezi dvěma kameny tmavý objekt. A na ostatních snímcích není. Kam „skočil“?

Ufolog proto věří, že alespoň některé vyfotografované objekty jsou živé. Proto se také mohou hýbat. Z toho vyplývá jen jediné – nějaký život na Marsu existuje a někteří z jeho zástupců připomínají obyčejné kameny.

Na snímcích jsou vidět i menší objekty – mají podobné tvary, které se objevují, a pak zmizí ze záběrů. Mláďata?

Jen optický klam?

Skeptici mají své vlastní vysvětlení tohoto jevu. S největší pravděpodobností je Spirit fotografoval z různých úhlů, to znamená, že se pohyboval, když fotografoval. V důsledku toho byly nejprve viditelné předměty, které badatel považoval za živé, a pak byly zablokovány většími kameny. A tak vznikla iluze, jako by něco někam skákalo nebo se odplazilo pryč.

 

Takové vysvětlení však nevylučuje skutečnost, že na Marsu nějaký život skutečně existuje.

-skm-, obr.: www.spaceflightnow.com, archiv autora


Štítky: , , , , ,

Mohlo by se vám líbit