Silnice smrti, nejdelší hřbitovy v republice. Pozor na ně!

ARCHIV / ČESKÉ ZÁHADY / Duchové / Světové záhady / 22. 9. 2020

O tom, že některá místa přitahují negativní energii a opakovaně na nich dochází k nešťastným událostem, se ví již od nepaměti. Často jsou to bývalá bojiště nebo místa sebevražd. Novějším fenoménem jsou pak silnice. V České republice najdeme takových silnic hned několik.

Jednou z nich je dálnice u Humpolce, která má na svědomí již několik lidských životů. Právě zde došlo k tragické havárii tehdejšího místopředsedy federálního shromáždění Alexandra Dubčeka, jehož BMW 1. září 1992 dostalo smyk, vyjelo z vozovky a několikrát se převrátilo. Alexandr Dubček utrpěl vážná zranění, kterým následně podlehl. Stalo se tak na 88. kilometru dálnice D1, na místě mnoha další tragických nehod…

Bitva, nebo masakr?

Toto místo je přitom na první pohled přehledné, bez prudké zatáčky a bez stoupání či klesání. Mělo by tedy být dobře řidičsky zvládnutelné i za špatného počasí. Samozřejmě se vždy každé neštěstí může vysvětlit i racionálně, například mikrospánkem řidiče, únavou nebo právě nepřízní počasí. Ve hře však mohou být i jiné síly…

Na místo se vydalo již několik psychotroniků, kteří nezávisle na sobě označili toto místo za nebezpečné. Podle jednoho z nich se zde v období husitských válek odehrál krvavý konflikt.

Na konci druhé světové války měli na tomto místě být zavražděni nevinní němečtí civilisté. Zda tomu tak skutečně bylo, by snad bylo možné vypátrat v některých archivech, avšak války také mohly veškeré doklady zničit. A tak nám možná nezbývá než věřit lidem, kteří jsou na podobné jevy vnímaví, případně se spolehnout na vlastní intuici.

Hrozí energetický náraz

Na základě měření jednoho z psychotroniků je prý nejsilnější negativní zóna asi půl kilometru od místa, kde dochází ke smrtelným nehodám. To zhruba odpovídá brzdné dráze, kterou urazí rychle jedoucí automobil po střetu se zápornou energií. Podle senzibilů dostane řidič po průjezdu zónou smrti jakýsi energetický úder, který způsobí jeho chvilkovou poruchu vnímání. Pak už záleží pouze na rychlosti, jakou auto jede, a na zkušenosti a odolnosti řidiče.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Vaše názory: Jak jsem hledal pravdu

Toto nebezpečné silniční místo není samozřejmě jediné. Mezi ty nejznámější patří dále například úsek u středočeských Makotřas, kde v minulosti došlo již k mnoha nehodám. Řidiči si zde stěžují na náhlou únavu, která způsobí mikrospánek. O tomto místě je známo, že se tady za dávných dob nacházel posvátný okrsek, na kterém měla být pohanská svatyně. Stavba silnice jej však protnula a rozdělila. Mohlo být ono posvátné místo magicky chráněno a došlo při jeho narušení k uvolnění negativní energie?

Až 800 nebezpečných úseků silnic jen u nás

Mezi další známý úsek přitahující neštěstí by měla patřit například silnice Pohořelice – Znojmo, které se přezdívá nejdelší hřbitov republiky. Tuto rovnou a přímou trasu lemují desítky pomníčků, připomínající smrtelné nehody.

Rovněž i silnice poblíž Hranice na Moravě u obce Slavíč má nechvalnou pověst. Také zde každoročně docházelo k velkému množství nehod s tragickým koncem.

Může kromě neopatrnosti řidičů za všechny tyto nehody též i silná negativní energie, která se podle senzibilů nachází v podzemí? Známý badatel a záhadolog Ivan Mackerle odhadoval, že jen v naší zemi je takových nebezpečných úseků až 800. Nechystáte se náhodou dnes na nějaký z nich vyjet?

Petr Matura

Obr.: www.thesun.ie, jocoreport.com, www.stripes.com, archiv Jitky Lenkové