Přízračné vojáky může potkat každý. I u nás

ARCHIV / ČESKÉ ZÁHADY / DĚSIVÉ LEGENDY / NEJČTENĚJŠÍ / PARANORMÁLNÍ AKTIVITY / SVĚTOVÉ ZÁHADY / 20. 5. 2021

Pokud se dostane na některé z míst, kde došlo ke krvavým vojenským střetům a kde ukončilo svoji pozemskou pouť velké množství lidí, jako kdyby se vtiskla negativní energie tak silně, že i po staletích se člověk na těchto místech neubrání pocitu úzkosti. Často na takových místech dochází i k paranormálním jevům. A to jak ve světě, tak u nás.

Pád Jeruzaléma

Předpověď válek?

Na některých místech Evropy se však nejedná pouze jen o zážitky jednotlivců. Například v italském městečku Verdello v provincii Bergamo byli lidé svědky podivné události. Stalo se tak roku 1517 v době od 15. do 22. prosince. Zachoval se list, kde jistý Onofrio Bonnuncio v dopise z 23. prosince líčí Bartholomeovi de Villachiara bataliony jezdectva, infanterie a artilerie, které postupovaly v bojovém šiku s královskými vojevůdci v čele. Ve svém dopise líčí, že se obě vojska utkala v lítém boji a v hrůzné bitvě bylo vše rozmetáno na kusy. Po půlhodině se všude rozhostilo ticho a vše zmizelo, až na stopy mužů a koní, vyjeté koleje, zpřelámané stromy a vypálená místa.

Opakující se zjevení, která se objevovala na místě dávné bitvy mezi Švýcary a Francouzi, byla vnímána jako předpověď válek, které mají teprve přijít. Papež Lev X. je vykládal jako znamení tureckých nájezdů a okamžitě vyzval všechny křesťanské vladaře, aby se účastnili křížové výpravy. Do konce roku byli turečtí nájezdníci na postupu a poráželi všechna vojska, která se jim postavila. Jednalo se tedy snad v tomto případě o jakési varování před nastávajícím krvavým konfliktem?

Objevují se pravidelně

Dalším příkladem je skotská vesnička Culloden Moor, kde 16. dubna 1746 došlo ke střetu jakobitů a britské armády. Jakobité zde byli nemilosrdně pobiti a tak není divu, že i zde se dávná tragédie doslova vtiskla do místa, kde se střet odehrával. Každoročně zde ve výročí bitvy dochází ke spatření přízraku povražděných vojáků. Před několika lety například vypověděl jeden z turistů, že viděl ležícího a naříkajícího bojovníka, který zmizel, když se k němu svědek pokusil přiblížit.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Záhadný drak „Alber“ – anebo UFO?

Přízračná armáda se objevila také večer před svatým Janem v roce 1735 v anglické Cumbrii, konkrétně na místní hoře Souther Fell, jak popisuje očitý svědek v místních novinách. Roku 1737 vidělo ve stejnou roční dobu na témže místě přízračnou armádu několik svědků najednou. O svatojánské noci roku 1745 před skotským povstáním spatřilo opět tuto armádu přízraků nejméně 26 lidí.

Pomník vojákům, padlým ve Svíbu 3. 7. 1866

Dodnes nenašli klid

Přízračné armády byly často považovány více za znamení než za duchy. Objevily se dokonce již v době povstání Makabejských roku 167 př. n. l. a také před pádem Jeruzaléma v roce 70 n. l., takže je pozorovali již Židé i Římané. V samotné Británie byla taková zjevení popsána rovněž i v roce 1580 v Sommersetu a roku 1678 v Dorsetu.

V USA je snad nejznámějším bojištěm, kde dochází ke zjevování přízraků, Gettysburg. 1. července 1863 zde během občanské války došlo ke krvavému střetu, jež si vyžádal kolem 51 000 padlých. Proto se nelze divit, že rovněž i tady došlo k pozorování duchů vojáků, kteří možná až do dnešních dnů nenachází klid. Místo je hojně navštěvováno badateli a tzv. ,,lovci duchů“, dokonce se prý některým podařilo zaznamenat je na kamery nebo vyfotografovat.

A co u nás?

V každém případě můžeme přinejmenším zmínit například tzv. „krvavý les“ Svíb nedaleko Hradce Králové, kde došlo ke krvavému střetu v roce 1866, nebo dějiště bitvy u Jankova, kde někteří vnímaví jedinci ještě dnes cítí ozvěny dávné tragédie. Ať už nás tato zjevení mají varovat – nebo se pouze jedná jen o jakýsi energetický otisk, k podobným pozorováním dochází po celém světě, a tak je nelze přejít jen pouhým mávnutím ruky…

Petr Matura, obr.: www.wallpapersden.com, wikipedia

Mohlo by vás ještě zajímat:  Ježíš v předkolumbovském mayském kodexu? Patrně ano

 

 

 

 

 

 


Štítky: , , , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit