Ozvěny krvavých lidských oběti můžeme cítit i dnes

České záhady / Ezoterika / Magie / Psychotronika / Záhady minulosti / 17. 12. 2020

O tom, že v dávných dobách docházelo poměrně běžně k lidským obětem, není pochyb. Hrůzné zážitky z těchto rituálů se samozřejmě negativně zapsaly do energie míst, na kterých probíhaly.

V Jizerských horách se například na polské hranici nachází Pohanské kameny. Najdeme je nad údolím říčky Smědné. K obětem a uctívání pohanských bohů zde pravděpodobně docházelo již za Keltů. Kameny měly mít také astronomickou funkci a sloužit tak k pozorování východu slunce o letním slunovratu a o zimním slunovratu k pozorování jeho západu.

Pohanské kameny

Tajemství obětních mís

Po Keltech se na území usadili Germáni, kteří zde také měli svoji svatyni. Na začátku 1. století se u obětních mís odehrávaly velkolepé oslavy slunovratu. Někteří badatelé soudí, že mísy měly sloužit i k věštění. Dokládají to archeologické nálezy z počátku minulého století. Archeologové zde našli jeskyni s tajuplnými kresbami, obětní nádoby a též sekeru s dlouhým držadlem. Samozřejmě se dnes již nedozvíme, jestli sekera sama byla obětinou, nebo zda jí byli popravováni zajatci, kteří byli obětováni bohům. Do dnešních dnů jsou ale v kamenech viditelné prohlubně, které se používaly při obřadech. Vykopávky z tohoto tajuplného místa se však ztratily během druhé světové války.

Ani ve středověku nebylo toto místo opuštěno. Podle vyprávění zde docházelo k magickým a čarodějnickým rituálům. Obyvatelé okolních vesnic měli z tohoto místa strach a věřili, že se právě sem stahují tajemné nadpřirozené bytosti škodící lidem.

Ve snaze ochránit se před zlem vyvěrajícím z kamenů je vesničané drtili a používali jako štěrk. Ještě v 16. století vypráví místní pověst, že někde okolo Pohanských kamenů měl záhadný muž vyrábět neobyčejné kulky, schopné prorazit jakýkoliv pancíř. Místní legendy rovněž vyprávějí, že zde býval viděn ohnivý kočár, ve kterém se proháněla jakási démonická bytost.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Mrtví mezi námi. Esesáci i jejich oběti

Duch obětované princezny

Pohanské kameny nejsou jediné na našem území, kde docházelo k lidským obětem a paranormálním jevům. Asi nejznámější z dalších podobných míst je Býčí skála v Moravském krasu. Co přesně se zde odehrálo, to se však asi již nikdy nedozvíme…

V roce 1871 bylo v Býčí skále nalezeno obrovské množství lidských i zvířecích kostí, které nesou známky násilí. Oběti pocházejí z doby halštatské. Asi nejděsivěji působil kamenný oltář, na kterém byly položeny dvě ženské ruce s náramky a prsteny, a také oltář s polovinou lebky.

I zde samozřejmě zůstala negativní energie, kterou můžeme pociťovat ještě i dnes. Někteří badatelé, jež na místě pracovali, zde slyšeli lidské kroky a dokonce tady jeden z nich viděl postavu mizící v místech, kam by se normální člověk nedostal. Jeskyně přitom byla pro nevítané návštěvníky uzavřena, takže sem nikdo nepovolaný vniknout nemohl…

Paranormální jevy – příčina, nebo důsledek?

Pohanské kameny – obětní místa

K rituálům docházelo zřejmě i na Českolipsku, konkrétně na vrchu Ortel, který se nachází mezi obcemi Cvikov a Sloup v Čechách, a to v nadmořské výšce 554 metrů. Také na tomto kopci měla kdysi prý údajně stát keltská svatyně a na jeho vrcholu můžeme dodnes vidět kameny, které by mohly kdysi sloužit jako obětní. Rovněž zde se negativní energie držela ještě i ve středověku, kdy se v blízkosti nacházelo popraviště. Do dnešních dnů zde dochází k paranormálním jevům. A takových míst je v naší zemi veliký počet. Dokázali tedy naši předkové najít energeticky „silná“ místa, na nichž proudí energie, kterou lze zesilovat právě snad magickými rituály za pomoci i lidských obětí?

Petr Matura

Foto: autor, obr. www.pixnio.com

 


Štítky: , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit