Otřesný masakr. Byly ve hře okultní síly?

Magie / Různé / 29. 12. 2020

Až do roku 1969 Američané o masovém vrahovi Mansonovi příliš neslyšeli. Ale 34letý Charles Manson už připravoval něco epochálního. V té době byl šéfem sekty „Rodina“ a než zaujal tuto „pozici“, působil jako kriminálník – pasák, zloděj a podvodník.

Režisér Polanski s manželkou

Začněme tím, že tento člověk snil o tom, že se stane rockovým umělcem. Shromáždil kolem sebe všechny ty, kteří ho považovali za talentovaného hudebníka a jejichž hlavní stan byl na ranči Spahn’s poblíž Los Angeles. Užívat ho mohli, protože se starali o jeho již staršího majitele.

Neúspěšný rocker

V té době Mansonova kariéra jako rockové hvězdy nevypadala moc dobře. Neměl žádné nabídky k vystupování, byl nervózní a naštvaný a nenáviděl celý svět, který ho podceňuje a neuznává. Slyšel také zvěsti o tom, že mu někdo snad dokonce zabraňuje proslavit se zcela úmyslně, což ho rozzuřilo ještě více.

V hlavě tohoto uraženého muže vznikl nápad – šílený nápad. Rozhodl se, že potřebuje provést masakr. Myslel si, že dojde k boji černochů s bělochy o ovládnutí světa. Ať by vyhrál kdokoli, Manson by se samozřejmě ocitl v čele tohoto nového světa. Čekal a nemohl se dočkat. A tak se rozhodl jednat a nakonec roku 1969 se Charles rozhodl vzít věci do svých rukou a sám příslušný konflikt rozpoutat.

Plán měl takový – chtěl zabít najednou několik bělochů v Los Angeles, přičemž si byl jistý, že veškerá vina padne na černochy. Ti za to budou určitě potrestáni a zvedne se vlna nepokojů, ty bude třeba potlačit atd. Takže 8. srpna 1969 Manson vybral k akci několik svých stoupenců, Susan Atkins („Sadie“), Patricii Crenwinkel („Katie“) Lindu Casabian a Charlese Watsona („Tex“).

Pomsta za odmítnutí

Jejich cílem bylo dostat se do sídla hollywoodského producenta Terryho Melchera na 10050 Cielo Drive a zabít tam všechny přítomné. Melcher se totiž kdysi odvážil odmítnout Mansona jako neznámého umělce Ale kdo mohl tušit, že v té době žila v tomto domě žila i herečka Sharon Tate, manželka režiséra Romana Polanského, který se proslavil svým filmem „Tanec upírů“, nebo příběhem ženy, která počala dítě se Satanem – „Rosemary má děťátko“?

Mohlo by vás ještě zajímat:  Co všechno víme o upírech? A jsou to opravdu zemřelí lidé?

Byl srpen 1969 a žena talentovaného režiséra právě prožívala posledních týdny těhotenství. Polanski v té době doma nebyl, odletěl do Londýna, jinak by smrti neunikl.

Ve špatnou chvíli a na špatném místě byl i osmnáctiletý řidič, kterého Mansonovi pěšáci zastřelili u domu, a Sharoniny přátelé – Abigail Folger, Wojtek Frykowski a její bývalý přítel Jay Sebring. Zabijáci se s nimi dokázali vypořádat během několika minut a zmasakrovali je celkem víc jak stovkou bodných ran. Krví zavražděné Sharon pak vrazi napsali na místě činu na zeď slovo „Pig“, čili „prase“.

Ale to není všechno, krvavé události pokračovaly. Druhý den, 10. srpna 1969, Mansonův gang pokračoval masakrem bohatého obchodníka jménem Leno LaBianca a jeho manželky Rosemary LaBiancy. Potom jejich těla znetvořili a jejich krví napsali hesla jako „Smrt prasatům“, a „Vzestup“ a „Probuď se“. A ani to ještě nestačilo. Na břiše zavražděného Leno LaBiancy nožem vyřezali nápis: „War“ – „Válka“.

Poté, co se zprávy incidentech rozkřikly, vypukla v Los Angeles panika. Úsilí policie chytit rychle zločince nevedlo k ničemu, protože nemohli najít žádného svědka ani motiv pro tento zločin. Ale jak se často stává, pomohla náhoda.

Náhodné odhalení

Charles Manson

V listopadu 1969 byla jedna z pachatelek, Susan Atkins zatčena za prostituci a krádež. Ve vězení se dívka pochlubila spoluvězňům, že se podílela na vraždě Sharon Tate. A právě toto přiznání přivedlo policii na stopu Mansona a jeho „Rodiny“. Po krátkém čase byli všichni účastníci masakru zatčeni a po zdlouhavém procesu byli Charles Manson a členové jeho „rodiny“ odsouzeni k smrti v plynové komoře. Výjimka byla učiněna pouze pro Lindu Casabian, která působila jako hlavní svědek, a podle zákona byla imunní.

V roce 1972 Nejvyšší soud USA uložil moratorium na trest smrti, takže tresty byly změněny na doživotí. V roce 1978 byl trest smrti znovu zaveden v Kalifornii, ale nebyl použit na Mansona a jeho pomocníky. Do té doby několikrát podali žádosti o milost, ale vždy byli odmítnuti. Charles Manson nakonec dožil v kalifornské státní věznici Corcoran pod číslem B33920 a zemřel v roce 2017 ve věku 83 let.

Mohlo by vás ještě zajímat:  O mimozemských civilizacích a paranormálních jevech

Otazník zůstává

Proč se ale jeho hrůzný čin dopadl právě na ty osoby, na které padl, a ne na ty, které měl v úmyslu zlikvidovat? To zůstalo záhadou dodnes. Snad proto, že Polanski koketoval s okultními silami a ty mu nechaly pocítit svou skutečnou moc?

-skm-

Obr.: archiv autora

 


Štítky: , , , , ,

Mohlo by se vám líbit