Nové důkazy o potopě biblických rozměrů. A další jsou na cestě

DĚSIVÉ LEGENDY / Světové záhady / Záhady / 25. 6. 2020

Dva vědci z Kolumbijské univerzity přinesli nové důkazy, že velká potopa, popisovaná v bibli v knize Genesis, se skutečně odehrála.

Mořský geolog dr. William B. Ryan a dr. Walter C. Pitman III. (1931) objevili v roce 1997 důkazy o monstrózní povodni, k níž došlo před 7600 lety v Černém moři. Zničila zde ranou civilizaci doby kamenné a je také možné, že právě odkaz této civilizace je původním zdrojem všech pozdějších pověstí o potopě, kterou přežili pouze Noe a jeho rodina. Ale co přesně tuto povodeň způsobilo, není zatím zcela objasněno.

Popis skutečné události

„Nemáme žádný názor na to, co bylo její prvotní příčinou,“ říká dr. Ryan, spoluautor nové knihy „Noah’s Flood: The New Scientific Discoveries about the Event that Changed the World“ (2000). Po léta skeptičtí vědci, ateisté a historici existenci katastrofické záplavy v dávné minulosti lidstva jen zesměšňovali, ale fakta ignorovat nemohli. Především to, že mýty o potopě lze najít všude po celém, a to nejen starověkém, světě a že například v babylonském eposu o Gilgamešovi je líčena podrobně přesně tak, téměř doslova, jako se o ní dočteme v bibli.

Výzkumníci z Kolumbijské univerzity nyní tvrdí, že přišli na nové přesné vysvětlení biblické potopy, pro tehdejší civilizaci naprosto zničující, a to díky nedávným geologickým nálezům. Zjistili, že přibližně do roku 5600 př. n. l. bylo Černé moře uzavřeným sladkovodním jezerem. Bohaté roviny obklopující tuto obrovskou masu vody byly podle všeho centrem civilizace doby kamenné, založené na zemědělství. Pak se z neznámých důvodů moře kolem tohoto světa začalo zvedat. V důsledku toho se slané vody Středozemního a Egejského moře přelily přes bariéru pevniny a vlily se do Černého moře. To se pak rapidně zvětšilo.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Záhadné zmizení Benjamina Bathursta. Možností je víc

Zachránili mýty a vědomosti

Zátopy zalily více než 110 000 čtverečních kilometrů pobřežních rovin v katastrofě nepředstavitelných rozměrů nepodobné ničemu, co lidstvo do té doby zažilo. Takový gigantický vpád vod musel zahubit každého v cestě, kterou se valil a vymazat všechny stopy po lidské civilizaci v této oblasti. Geologové věří, že hrstka lidí, která přežila, odešla do jiných zemí. S sebou si vzali kromě toho, co zachránili, i znalosti o zemědělství stejně jako příběh o velké potopě.

Oba geologové přišli se svou teorií již před více než dvaceti lety, ale ostatní vědci o ní tehdy velmi silně pochybovali. Od té doby se ovšem vynořilo mnoho důkazů, podporujících jejich verzi událostí.

Původní tvar Černého moře jako jezera

Zásadní objevy na dně Černého moře

Archeolog Pensylvánské univerzity dr. Frederik T. Herbert objevil v Černém moři zatopenou vesnici z doby kamenné, evidentně zaplavenou vodou při velké potopě. Oceánograf dr. Robin Ballard, známý použitím přístrojů nejvyšší technické úrovně k průzkumu vraku Titaniku, potom oznámil svůj záměr začít ještě letos s průzkumem dna Černého moře v naději, že odhalí více podobných dávnověkých sídlišť.

Byl také objeven další důkaz, že krátce po rozlití Černého moře se začalo objevovat zemědělství v různých částech Evropy a Asie, což potvrzuje domněnku, že lidé, kteří přežili černomořskou potopu, skutečně roznesli své znalosti do nových působišť, kde se znovu začala rozvíjet civilizace.

-skm-

Obr.: www.pond5.com, archiv autora

 

 

 


Štítky: , , ,

Mohlo by se vám líbit