Neviditelní střelci a střely. Bizarní, ale skutečné

ARCHIV / Světové záhady / ufo / 30. 5. 2020

Představte si, že ve skle v okně najdete otvory připomínající díry po kulkách, ale žádnou kulku v bytě nenajdete. Neslyšeli jste výstřel a ani jste neviděli střelce. A přesto se to stalo.

Otvor ve skle způsobený neznámým činitelem

K první takové záhadné události došlo v roce 1873. Za temného večera v jednom z domů se od okna ozval zvuk, připomínající chrastění. Po prohlídce okna byl ve vnějším skle nalezen dokonale kulatý otvor, což vyvolávalo dojem, jako by byl vyříznut pomocí nějakého nástroje. Přitom šlo o okno ve druhém patře. Po podrobnějším prozkoumání poškozené okenní tabulky viděli přítomní obraz neznámé staré ženy. Následující den obrázek zmizel. Tato epizoda byla po dlouhou dobu jedinou svého druhu…

Tisíce případů vč. UFO

V roce 1954 v USA došlo k celé vlně takových případů. 12. dubna 1954 se v novinách objevila poznámka, že neidentifikovaná osoba v Bellinghamu za týden poškodila více než 1 500 skel. 15. dubna 1954 se totéž stalo v Seattlu a o dva dny později v některých městech v Ohiu. Následovaly stejné události v mnoha dalších měst v Americe, k tomu se připojila Kanada, a později Itálie. Všechny případy byly stejného druhu – ve skle se objevily kulaté otvory, ani byl kdy nalezen ten, kdo by je způsobil. Vytvořit stejné otvory v laboratorních podmínkách se nepodařilo.

O více než dvacet let později, v roce 1977 došlo k něčemu podobnému v Petrozavodsku. Byl tam pozorován tajemné nebeský úkaz, podobný medúze, který vyzařoval paprsky světla. Ve městě se ráno potom objevily v oknech otvory, někdy těsně vedle sebe, se spojenými okraji. Tajemství UFO bylo vyřešeno jednoduše – šlo o vypuštění sovětského vojenského satelitu z doposud tajného kosmodromu Pleseck, ale poškození skel nebylo možno vysvětlit.

A opět obraz ženy

Ojediněle se tento jev objevoval i později. V roce 1982 novinář Murad Mammadov zaznamenal přítomnost četných otvorů ve sklech v Leningradě av roce 1988 objevila kulatou díru v okně obyvatelka Vsevoložska. Na fotografiích otvorů se v druhém případě objevila tvář neznámé ženy. A to je vlastně na celém případě to nejzáhadnější.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Kdo postavil tajemnou Velkou indickou zeď? Lidé, či bohové?

Kdyby se tam neobjevil, dal by se tento jev připsat například miniaturním kulovým blesků, což je stále úkaz, o jehož podstatě ještě stále víme velmi málo. Jsou zmíněny případy, kdy očití svědci pozorovali kulové blesky, které při přiblížení k oknu v nich snadno vytvořily kulaté otvory a poté rychle zmizely. To lze považovat za nejjednodušší vysvětlení.

Průstřel skla způsobeny obyčejnou kulkou

Pokud by to mělo být dílo člověka, objevila se možnost použití kulek ze suchého ledu, ale ukázalo se, že by takový kulka roztála po výstřelu roztála dřív, než by k oknu doletěla. Další vysvětlení jsou potom snad ještě tajemnější než jev sám – od působení UFO až po přílet objektů z jiného paralelního světa pohybující se neuvěřitelnou rychlostí. Záhada tedy stále trvá…

-skm-

Foto: www.revolverguy.com, pixaby (stux)  archiv autora