Mýtická stvoření sežerou člověka zaživa. Některá

Báje, mýty, legendy, pověsti / Nadpřirozené jevy / Světové záhady / 15. 12. 2020

Strach z něčeho neidentifikovaného, neznámého a paranormálního vždy existoval. Příběhy našich vzdálených předků jsou plné děsivých tvorů, které mohou vyděsit kohokoli i dnes. Jejich vzhled zpravidla děsil, navíc je provázela pouze smrt, nemoc a zkáza. Dnes jsme pro vás připravili vrchol těch nejstrašnějších tvorů na světě, ze kterých stydne krev.

Džin

Vetaly

Záhadní duchové Vetaly k nám přišli z mýtů Hindů. Věřilo se, že tyto nechutné entity jsou schopné obývat tělo nedávno zesnulé osoby a „oživit ho“. Nikdo samozřejmě nepředpokládal, že by zesnulý příbuzný vstal z mrtvých a přišel do svého domova na šálek čaje, ale věřilo se, že člověk tak nebude vzkříšen. Prostě se jednoduše stane skořápkou pro Vetala, tedy ve skutečnosti je živou mrtvolou.

Džinové

Džinové jsou mýtická stvoření, charakteristická pro islámské legendy a pohádky. Má se za to, že se skládají z nějaké ohnivé látky, která nemá fyzické tělo, ale může volně komunikovat s lidmi. Přes četné příběhy, kde se džin zdá být laskavým čarodějem, jenž splňuje lidské touhy a přání, je ve většině příběhů značně negativní a má zlověstný charakter.

Lemurové

Staří Římané se panicky báli lemurů – zlých duchů mrtvých lidí, kteří měli děsivý vzhled a, jak říká legenda, aktivně pronásledovali živé lidi.

Yorogumo

Tato entita je japonskou alternativou pavouka Černá vdova. Tato samička po pohlavním styku sežere svého samčího partnera. Japonci věřili, že Yorogumo je krvežíznivé monstrum, strašně připomínající pavouka a schopné změnit vzhled. Monstrum, které našlo svou oběť, změnilo svůj vzhled na krásnou dívku. Ta, poté, co nalákala muže do svých sítí, se s ním pomilovala, a pak ho ožrala na kost.

Abbadon

Padlý anděl Abbadon má specifický vzhled připomínající samotného ďábla. Má trojzubec, mohutná křídla a hadí ocas, a v podstatě je králem armády sarančat.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Tajemství města Tanais. Vzniklo na místě tragédie, zbyly z něj jen ruiny

Assag

Succubus

Starověký démon jménem Assag k nám přišel ze sumerské mytologie. Předpokládalo se, že byl tak hrozný a ošklivý, že mohl způsobit jakoukoli nemoc, a tím někoho zabít. Ve starověkých záznamech jsou zmínky, že pouhým výskytem tohoto démona všechny ryby v rybnících okamžitě zemřely.

Abizu

Abizu je ženský démon. Starověcí obyvatelé Středního východu věřili, že byla hlavním viníkem všech potratů a úmrtí kojenců, protože sama o sobě je neplodná, a proto nenávidí všechny ty, kterým se podařilo otěhotnět.

Ghoul

Podle arabských příběhů a mýtů je toto stvoření nechutný nehmotný duch, který žije na hřbitovech a živí se pojídáním mrtvých těl.

Succubus a Incubus

Podle legend středověku jsou to démoni v ženské podobě, které ve snu přichází k lidem všech věkových skupin a souloží s nimi. To by nebylo až zase tak strašné. Problém je ten, že tito démoni člověka úplně ovládli a vysáli jeho životní energii.

Rákšasové

Další hrozný duch, ve kterého věřili přívrženci hinduismu i buddhismu. Legenda říká, že Rákšasa je duch, který miluje čerstvé lidské maso více, než cokoli jiného. Věřilo se, že je krvežíznivý do té míry, že rád požírá i osobu, která je stále ještě naživu, a užívá si pulzace umírajícího života z každého kousku roztrhaného masa…

-skm-

Obr.: www.wallhere.com, www.slideshare.net, https99designs.com

 

 


Štítky: , , , , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit