Můžeme skutečně komunikovat se zvířaty telepaticky?

Různé / 27. 2. 2020

Telepatie mezi zvířaty, tedy dorozumívání se beze slov, v živočišné říši funguje zcela běžně. Pohledem z očí do očí si zvířata mezi sebou vyměňují informace. Rovněž v hrozícím boji je pohled důležitý. Kdo první uhne očima, staví se do role slabšího protivníka. Predátoři pak svým pohledem umí budoucí kořist zcela zhypnotizovat. I my, lidé, umíme ve zvířecích očích vyčíst lásku, oddanost či naopak nebezpečí a nepřátelství. I člověk prý dokáže se zvířetem navázat takto komunikačně úzký vztah. A někdy není ani nutný upřený pohled do očí…

Vladimir Durov

Jenom s láskou

Ruský krotitel, cvičitel a milovník zvířat V. L. Durov si vybudoval mimořádný vztah ke všem svým zvířatům, ať už to byl obrovský slon Baby nebo malá krysa Finka. Zvířata při výcviku nikdy netrestal, pracoval s nimi vždy výhradně pouze s láskou a na základě odměňování. Své psy prý naučil reagovat na pouhé mentální, neverbální, tedy telepaticky udílené pokyny. Kromě odborných studií na toto téma je Durov rovněž autorem knihy „Jak jsem krotil zvířata“.

Telepatický dobrman

O telepatickém spojení se svým psem, které považoval za zcela prokázané, byl již před lety publikován článek  George V. Kinsela, amerického Čecha z Kalifornie, a to v „Internationale Hunderevue“. U svého dobrmana George zcela náhodou objevil schopnost přijímat telepatické příkazy a správně je vykonávat, což následným cvičením ještě zdokonalil.

Situace však může nastat i opačně, kdy zvíře vysílá a člověk je příjemcem. Lidé totiž v dřívějších dobách byli mnohem více spjati s přírodou. Vlivem rozvoje civilizace většina lidí toto úzké sepětí s přírodními zákonitostmi ztratila…

Pomáhají, varují a léčí

Nabízí se však rovněž i otázka, nejedná-li se v případě nonverbální komunikace mezi člověkem a zvířetem spíše o schopnost silného vnímání a vzájemné přenášení citů, tedy empatie. Je však stejně dobře možné, že mezi námi a zvířaty existuje jakýsi telekomunikační most, který jsme dosud nerozpoznali.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Proč se báli příchodu prvního tisíciletí?

Je však těžko zpochybnitelné, že neviditelné a nevysvětlitelné pouto mezi lidmi a jejich domácími mazlíčky skutečně existuje. Zvířecí členové našich rodin zcela bezpečně poznají, kdy se vrátíme domů, čekají na nás a vítají nás. Ví, kdy máme špatnou náladu, kdy jsme smutní nebo naopak veselí. Poznají předem, že nastal den jejich koupání atd. Nevypadá to snad jako čtení myšlenek?

Zvířata rovněž mají až neuvěřitelnou schopnost vnímat blížící se nebezpečí. Asi i díky svým dokonalým smyslům již v mnoha takových případech dokázala zachránit člověka.

Naši zvířecí přátelé nám zkrátka rozhodně pomáhají, fyzicky i psychicky. Připomeňme si alespoň „psí“ canisterapii a „koňskou“ hipoterapii.

A jak jste na tom vy a vaši mazlíčci?

Petr Matura

Obr.: pixabay, daily mail, archiv autora


Štítky: ,

Mohlo by se vám líbit