Mrtví mezi námi. Esesáci i jejich oběti

ARCHIV / ČESKÉ ZÁHADY / Paranormální jevy / PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA / TAJEMNO A EZOTERIKA / 12. 5. 2020

V prvních květnových dnech jsme si, ostatně jako každoročně, připomněli konec druhé světové války a také Květnové povstání českého lidu, k němuž došlo během posledních válečných dnů. Na obou stranách vyhaslo zbytečně mnoho lidských životů. Dost možná, že duše těchto lidí dodnes nenalezly klid a citlivý jedinec určitě může jejich energetické stopy vnímat ještě dnes.

Pamětní deska obětem na Zelené lišce

Masakr na Zelené lišce

Jako první si můžeme připomenout krvavou událost 6. května 1945 v Praze v Úsobské ulici (dnes ulice Obětí 6. května na Praze 4). Toho dne do jednoho ze zdejších domů vtrhlo několik značně opilých příslušníků jednotek SS. Podle svědectví sem údajně přišli ze školy Za Zelenou liškou, kde v té době sídlil Wachbatalion SS 2 (strážní oddíl) Prag čítající na 150 po zuby ozbrojených mužů. Když esesáci našli ve sklepě vyděšené civilisty, bez milosti je postříleli. Zachránili se jen ti, kteří předstírali smrt a navíc měli to štěstí, že je nezasáhly ani rány bajonety, kterými nacisté bodali do mrtvol. Tak zde zemřely i dvě těhotné ženy a několik dětí. Ve vedlejším domě tito muži zmasakrovali 16 civilistů, některé takovým způsobem, že se mi o tom ani nechce psát. Celkem tedy jen zde zemřelo 51 osob a jejich vrazi nikdy nebyli dopadeni a souzeni.

Paranormální jevy v bývalém bunkru

Husitská teologická fakulta dnes

Před několika lety jsem shodou okolností pracoval v budově školy Za Zelenou liškou, kde dnes sídlí Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Měla zde v bývalém krytu pronajaté skladové prostory, kde jsem často pracoval sám nebo pouze s jedním kolegou. O historii budovy Tehdy jsem se nějak zvláště nezajímal, ale už tenkrát na mne působila tísnivým dojmem. Často jsem zde slyšel kroky nebo bouchnutí dveří, i když jinak v tomto odlehlém skladu nebylo slyšet vůbec nic ani z venkovního provozu na ulici. Totéž zažíval i můj kolega a pocit něčí neviditelné přítomnosti zde býval pravidelným jevem. Později bylo ke vchodu z bezpečnostních důvodů namontováno čidlo pohybu. Tím se vyloučila fyzická přítomnost někoho dalšího, tyto záhadné jevy přesto nikdy neustaly. Vzpomínám si i na jednoho zákazníka, kterého musel dole ve skladu chvíli sám počkat, než mu připravím potřebné doklady ke zboží. Když jsem mu je donesl, řekl mi, že už tam dole nikdy nebude čekat sám – a dále již odmítl o celé situaci mluvit.

Ulice Obětí 6. května

Mohou toto všechno mít na svědomí neklidné duše padlých v okolí? Vždyť i u budovy školy najdeme plakety svědčící o násilné smrti civilistů. Moc by mne zajímalo, jak se asi žije v okolních domech a zda některý z obyvatel vnímá něco zvláštního…

Mohlo by vás ještě zajímat:  Energie Břetislava Kafky je stále s námi

Přízraky německých vojáků

A co říct k vyprávění mé dlouholeté kamarádky, která se zabývá ezoterickou a přespávala v rodinném domku v Sudetech? O historii toho místa nic nevěděla a přesto ji uprostřed noci vzbudil úzkostný pocit. Když se rozhlédla kolem, uviděla u svého lůžka dva zmatené mladé vojáky v německých uniformách. Když s nimi navázala komunikaci, snažili se jí vysvětlit, že v tomto domě přece nocují – a byli velice překvapeni, že vše tam najednou vypadá jinak a v jejich místnosti se navíc nachází cizí žena. Po určitém rituálu prý zmizeli a k tomuto jevu tam již nikdy znovu nedošlo. Můžeme namítnout, že šlo o bujnou fantazii osoby, která se těmito jevy zabývá, ale co když ne? Možná jen tito zmatení mladíci svým psychickým vypětím narušili hranici, která jinak má zůstat uzavřená.

Hřbitov německých válečných zajatců v Pacově

Hlasy mrtvých na hřbitově

Za dalším podobně zajímavým místem se můžeme vydat do Pacova. Nachází se tam vojenský hřbitov, na kterém je pohřbeno 284 německých vojáků, kteří zemřeli v zajateckém táboře. Dnes o toto pietní místo pečuje Spolek pro péči o válečné hroby. Svého času zde jistá skupina zabývající se jevem EVP (Electronic Voice Phenomena, tj. nahrávání hlasů zesnulých a pokusy o komunikaci s nimi), natočila záznam, ze kterého mrazí. Na nahrávce jim odpovídá hlas v němčině, sice pouze několika slovy, ale tím spíš se domnívám, že nejde o žádný podvod. Na zdejším hřbitově většinou odpočívají němečtí zajatci, kteří zemřeli na nemoci spojené se špatnou hygienou. Často to byli muži, kteří museli narukovat povinně a doufali, že se po konci války konečně vrátí domů ke svým rodinám. Ti, jenž se toho už bohužel nedočkali, možná také nemají dodnes klid.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Rubín, kámen Slunce a králů, chrání i proti infekcím

Doufejme, že se již nikdy nedočkáme takových hrůz, které potkaly naše nedávné předky. Vždyť je doloženo, že následky z předešlých životů si každá duše nese po dlouhý čas v dalších inkarnacích.

Petr Matura

Foto: autor, www.dreamvillage.ru, wikipedie


Štítky: , , , , , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit