Měli černou krev, čtyři prsty a podlouhlé hlavy!

ARCHIV / Světové záhady / ufo / 21. 5. 2019

Indiáni z kmene Uru v Peru vyprávějí o svých předcích, že byli ne-lidského původu a že jim v žilách kolovala černá krev. Podle jiných příslušníků kmene Uru šlo o lidské bytosti s černou krví. V každém případě však vybudovali zdejší civilizaci právě oni. Ta však později zanikla. Jak k tomu došlo?

Tyto bytosti žily na největším vysokohorském jezeře na světě Titicaca, které se nachází ve výšce 3812 metrů nad mořem na hranicích mezi Peru a Bolívií. Tím se toto místo stalo výjimečné a z pohledu místních domorodých národů představuje tato vodní plocha nejposvátnější místo na zemi. Proto na něm také přebývají na svých rákosových ostrovech.

Museli uprchnout

Podle nich tyto bytosti také pomocí strojů zpracovávaly ropu, která se tu těžila a také rafinovala, což znečišťovalo vzduch a vodu. Ale ne katastrofálně. Zachránit se bylo třeba před něčím jiným. Schylovalo se totiž ke katastrofě, která postihla oblast mezi Peru a Bolivií – s největší pravděpodobností šlo o silné zemětřesení. Předkové Peruánců při něm však nezahynuli, ale unikli ve strojích, které spalovaly některý z ropných produktů.

Nejstaršími obyvateli rákosových ostrovů na jezeře Titicaca, které známé my, byli Uruové. Tito indiáni byli přesvědčení o své výjimečnosti a prohlašovali, že mají černou krev, což objektivně samozřejmě není pravda. Zřejmě šlo o nějaký přenesený smysl slova. Tato černá krev je ochraňuje před chladnou vodou jezera, která má po celý rok, stálou teplotu 13o Celsia. Uruové navíc tvrdili, že jejich původ není pozemský, ale vesmírný.

Záhadný cizinec Uru

Podle jedné z legend, která je zaznamenána obrázkovým písmem v Tiahuanacu na Bráně Slunce, slétlo kdysi v minulosti z nebes obrovské zlatě zářící těleso. Když podivný dopravní prostředek přistál, vystoupili z něho malé bytosti. Přesto, že se v mnohém podobali lidem, měli čtyři prsty, spojené plovací blánou. Jejich hlava byla nezvykle vysoká a na vrcholu zašpičatělá. Vesmírní návštěvníci o sobě prohlašovali, že pocházejí z Venuše.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Ďáblova věž – přistávací plocha mimozemšťanů?

Další informaci podobného typu se dozvídáme ze záznamů kronikáře Garcilasa de la Vegy. Ten v polovině sedmnáctého století poslal z jedné ze svých cest královskému dvoru zprávu o podivném muži u jezera Titicaca. Bylo mu čtyřicet a domorodci k němu chovali hlubokou úctu. Cizinec jménem Uru měl čtyři prsty spojené blánou a dokázal vyhledávat podzemní vodu a barevné kovy.

O tři sta let později se na scéně objevuje téměř na chlup stejná informace. Americký novinář Jimi Howard se v Cuzcu setkává s mužem asi čtyřicetiletým, který má rovněž čtyři prsty spojené blánou, a který o sobě prohlašuje, že na planetě Zemi pobývá již několik stovek let. Muž se jmenoval Uru.

Původní kmen Uruů, pojmenovaný tak zřejmě na jeho počest, žil na rákosových ostrovech jezera Titicaca do roku 1962, kdy zemřel jeho poslední příslušník. Jeho příslušníci byli přesvědčení, že pocházejí z vesmíru, a tudíž jsou oproti ostatnímu okolnímu obyvatelstvu výjimeční. Tuto exkluzivní výjimečnost si také pečlivě uchovávají po celou dobu své existence. Proto se nikdy nemísili s příslušníky okolních kmenů a stranili se jakéhokoliv kontaktu s nimi. Uruové mezi sebou komunikovali jazykem, který se v nejmenším nepodobá žádné jiné řeči na Zemi. Současní Uruové, kteří žijí na rákosových ostrovech, jsou v příbuzenském vztahu s okolními kmeny. I mezi nimi však kolují legendy o návštěvnících z kosmu.

Inka se čtyřmi prsty

Zlaté desky s reliéfy čtyřprstých bytostí byly nalezeny v incké pevnosti Ingapirca, ležící na území Ekvádoru. Tajemné postavy jsou na nich vyobrazeny ve spojení se Sluncem, Venuší a dalšími vesmírnými tělesy. Inkové totiž také věřili ve svůj mimozemský původ. Dokonce je zdokumentováno, že poslední inka Atahualpa měl na nohou a na rukou jen čtyři prsty. A protože se inkové chtěli svým mimozemským předkům co nejvíce podobat, deformovali novorozencům hlavy ve zvláštní formě. Jejím postupným utahováním a nepřetržitým tlakem na lebeční kosti vytvořili po několika letech svým potomkům nezvykle podlouhlé lebky.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Pozor na lidožravé stromy!

Pokud se budeme zamýšlet nad důvodem, proč zde vesmířané vysadili své zástupce, nabízí se několik alternativ. Je možné, že v jejich domovském místě došlo k celoplanetární katastrofě, a tak byla vyslána záchranná expedice, jejímž úkolem bylo najít jiné vhodné útočiště. Nebo mohla naše planeta posloužit mimozemským posádkám jako výzkumná laboratoř pro experimenty v oblasti klonování. Je docela dost možné, že lidská populace vznikla právě na základě takovýchto experimentů, při nichž byli klonováni například zástupci opičího druhu. Podobným způsobem by mohla být v případě celosvětové katastrofy zachována i lidská populace.

Havarovali v Roswellu?

Můžeme se s těmito návštěvníky z kosmu setkat i dnes? Zřejmě ano. Mezi nejznámější případy z novodobé historie, v nichž se člověk setkává tváří v tvář s mimozemšťany, patří například havárie vesmírného dopravního prostředku v oblasti Roswell ve státě Nové Mexiko, ke které došlo v červenci roku 1947.

Na místě havárie byla nalezena těla tří, podle některých svědectví dokonce čtyř, mimozemšťanů. Bytosti byly menšího vzrůstu a jejich ruce zakončovaly čtyři prsty…

Tomáš Stěhule

Obr.: Elsy, Wikimeda Commons, Hidden Inca Tours, archiv autora

 


Štítky: , , ,

Mohlo by se vám líbit