Mariánská zjevení nejen v Heroldsbachu. Stojí za nimi mimozemské bytosti?

Nadpřirozené jevy / Světové záhady / Vesmír, UFO a mimozemšťané / 24. 11. 2020

Mariánská zjevení jsou záhadným fenoménem, který byl pozorován na mnoha místech celého světa. Asi k nejznámějším z nich patří mariánské zjevení v Lurdech. Některá ostatní jsou však naopak již téměř zapomenuta. K jednomu takovému došlo 9. října 1949 v bavorském Heroldsbachu.

Při sbírání podzimního listí zde sedm jedenáctiletých holčiček na hodině biologie uviděly nad lesem znak ,,JHS“ (zkratka jména Ježíš), napsaný zářícím, světle zeleným písmem. Vzápětí se objevila postava ženy zalitá bílým světlem.

Místo zjevení Panny Marie v Heroldsbachu

Neviditelné Jezulátko

Teprve později vyplašené děti napadlo, že by mohlo jít o Pannu Marii, matku Ježíše Krista. Tento zázrak se v průběhu tří let několikrát opakoval, přičemž mu byly přítomny stovky očitých svědků. Ti viděli, jak děti otevřenými ústy přijímaly nějaký nápoj, hladily pro ostatní lidi neviditelné Jezulátko, popisovali vznášející se růžence. Děti se také po holých kolenou plazily několik set metrů k místu zjevení, aniž by přitom utrpěly sebemenší poranění.

Církev zázrak neuznala

Mnoho místních lidí tyto děti nazývalo blázny a fanatiky, jiní je naopak uctívali jako svaté. Také vesnický farář jim věřil, na rozdíl od světícího biskupa, který trval na tom, aby dívky vše, co o svých viděních vyprávěly, zcela odvolaly. Dokonce dívky vyloučil z církve, což pro děti žijící v katolickém prostředí znamenalo téměř vyloučení ze společnosti. Svoji klatbu zrušil až na smrtelné posteli. Heroldsbach za poutní místo ovšem katolická církev odmítá oficiálně uznat dodnes. Přesto se během víkendů sem míří mnoho věřících, kteří se modlí u soch na křížové cestě.

Mystická komunikace

Z holčiček se mezitím staly dospělé ženy s vlastními dětmi, ale přesto stále přicházejí na místo svých vizí. Ovšem jen v případě, že se tam mohou vydat samy. Stále se totiž bojí diskriminace a zesměšňování. A až v devadesátých letech se dvě z nich uvolily, že budou o svých zážitcích vyprávět na kameru.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Drakulovo tajemství. Jak se valašského knížete mohl stát upír?

Obě ženy neustále mluvily o mystické komunikaci. Jedna z nich, Erika Müllerová, si dokonce vzpomněla, že jí byl tenkrát podán kalich a ústa se naplnila červenou tekutinou. Obě si také vybavují chvíli, kdy jim Panna Marie vložila do rukou smějící se dítě, které se ničím nelišilo od „obyčejných“ dětí. Svědci tehdy tvrdili, že se děvčata chovala přesně tak, jako když drží v náručí malé dítě. Jedna z nich hladila pro ostatní neviditelné batole po vlasech.

Poslední zjevení

Panna Marie jako Královna pomoci

A došlo k dalšímu neobyčejnému představení. Stalo se tak na svátek Neposkvrněného početí Panny Marie. Bylo sice zataženo, ale přesto byl náhle nad lesem viděn zářící sluneční kotouč, který se pomalu posunoval blíž, hrál nádhernými, pestrými barvami a přitom tiše šuměl. Většina přítomných lidí padla na kolena a modlila se. K vůbec poslednímu zjevení Heroldsbachu došlo 1. října 1952. Tehdy se Marie vznesla na nebesa a obě ženy si dodnes pamatují její slova: „Budu neustále s vámi, i když mne už neuvidíte. Vítězství bude naše!“

Nejen v Heroldsbachu

K podobnému zjevení jako v Heroldsbachu došlo 4. prosince 1994 na Slovensku v Dechticích. Mladým lidem se měla zjevit Panna Marie jako „Královna pomoci“. Podle nich měla zlatostříbrný šat. Jeden z tamních vizionářů, Martin Gavenda, vzpomíná, že nejvíc ze všeho vnímal nádherné zlato-bílé světlo, které z ní vyzařovalo. Na začátku se prý s Pannou Marií modlil Otčenáš a Sláva Otci za dar živé víry pro všechny.

Třem z dechtických vizionářů bylo zatím zjeveno devět tajemství a čekají na desáté. Zajímavá je rovněž i skutečnost, že 12. března 1996 promluvila Panna Marie k Martinu Gavendovi také chorvatsky a teprve poté slovensky. Její poselství bylo toto: „Děti, chci vám tímto říci, že zda se zjevím v Dechticích, nebo v Medžugorji, jsem ta samá matka. Proto buďte spojeni s nebem.“ Podobně jako v případě Heroldsbachu církev zjevení odmítá uznat, avšak i do Dechtic přesto míří mnoho poutníků. A samozřejmě existuje mnoho dalších podobných případů.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Mystický Křemešník lákavý pro poutníky i nacisty

Bytost z jiné úrovně

Otázkou pro záhadology zůstává doposud nezodpovězený problém, co nebo kdo se vlastně věřícím zjevuje? Samotní věřící mají jistě jasno a na pochybách nejsou. Co když však jde o vyspělou bytost z jiných úrovní, která takto lidem připomíná cestu k nápravě? Nebo může se snad jednat dokonce o mimozemské bytosti, jak se domnívají někteří ufologové? Bylo by logické, že takové bytosti by se chtěly projevit v podobě, kterou my, lidé, dokážeme nejlépe přijmout a pochopit. Ať už je pravda jakákoliv, pocit, že nad námi bdí někdo, kdo s námi má dobré úmysly, je uklidňující.

Petr Matura

Obr.: www.godhdwallpapers.com, www.magnificat.sk, www.blattus.despurenheroldsbach.html, archiv autora

 


Štítky: , , ,

Mohlo by se vám líbit