Kyberútok z vesmíru jako reálná hrozba

ARCHIV / UFO A MIMOZEMŠŤANÉ / 26. 6. 2021

Schopnost komunikovat s mimozemšťany, pokud tedy existují, je starým snem lidstva. Čím blíže jsme však k možnému kontaktu, tím více obav z něj vědci mají.

John Learned z University na Havaji (USA) a Michael Hippke z observatoře Sonneberg (Německo) publikovali v roce 2018 společné dílo nazvané „Mezihvězdná komunikace a nemožnost neutralizace zpráv“. V něm vyjádřili obavy, že mimozemšťané nemusí být vůči lidem nutně jen mírumilovní, a také varovali před spontánními kontakty s mimozemskými civilizacemi.

Ne všichni mimozemšťanií musí být hodní (film Predátor)

Skryté nebezpečí

Podle jejich názoru může být k dešifrování složitých zpráv z vesmíru vyžadován počítač se silnými výpočetními schopnostmi, ale neexistuje záruka, že zařízení nebude infikováno virem.

„Existuje riziko, že zpráva od mimozemšťanů bude pro nás nebezpečná a my ji prostě nebudeme schopni zneškodnit. Aby se vyloučila tato potenciální hrozba, musí být mimozemské zprávy okamžitě zničeny, aniž by se je někdo pokoušel přečíst,“ říkají vědci.

John Learned a Michael Hippke ve své studii dále poznamenali, že zprávy od mimozemských civilizací budou pravděpodobně signály, které mohou přijímat radioteleskopy, a varují i před nimi: „Protože si nemůžeme být jisti, že odesílatel není náš nepřítel, neměli bychom signál přijímat.

John Learned a Michael Hippke popsali typy mezihvězdné komunikace a zmínili zprávu Space Challenge získanou radioteleskopem RT-70 na Krymu. Podle jejich názoru je právě toto nejpravděpodobnější způsob navázání komunikace s obyvateli jiných světů.

Při popisu možných scénářů kontaktu astrofyzici navrhli, že spolu se zprávou může umělá inteligence proniknout na Zemi, načež se pokusí manipulovat s lidmi.

Čtenáři si možná okamžitě vybaví záběry ze třetího dílu filmu „Terminátor“ (USA, 2015), kde umělá inteligence „Skynet“ vytvořená americkým ministerstvem obrany rozpoutá totální válku s lidstvem. Každý viděl důsledky …

Také invaze mimozemšťanů z filmu „Den nezávislosti“ (USA, 1996), nezačala laserovými výboji, ale kybernetickým útokem. Mimozemská flotila pronikla do satelitů Země a unesla jejich komunikační systémy, aby koordinovala útok na lidstvo.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Náš tip: Vyzkoušejte čistící odvar z březových listů

Astrofyzici tvrdí, že umělá inteligence, vstupující na Zemi z vesmíru s největší pravděpodobností naučí lidstvo vytvářet složité technologie, které pro nás budou potencionálně nebezpečné.

Totální válka rozpoutaná umělou inteligencí (film Terminátor)

Práce vědců získala širokou publicitu. Na rozdíl od škarohlídů ale stále převládá názor, že pro lidstvo bude kontakt s mimozemšťany přínosem a získáme tak příležitost rozšířit tak možnosti našeho života a získat nové znalosti.

Mír, nebo válka?

Obavy vědců z agresivní vysoce rozvinuté civilizace jsou vždy spojeny s možností zničení a pohlcení civilizace rozvinuté méně, jak k tomu došlo během expanze Španělska do Ameriky, kdy Evropané úplně zničili kulturu starověkých Mayů, Aztéků a Inků.

Předpokládáme ale také, že realizace jakékoli cesty do vzdálenějšího vesmíru předpokládají společné úsilí celého lidstva, kdy lidé na Zemi zapomenou na války a spory mezi sebou. Na stejném principu možná fungují i ​​ formy mimozemského života. Pravděpodobnost, že civilizace, se kterou se setkáme ve vesmíru, bude agresivní, by potom byla mnohem menší, než pravděpodobnost, že představitelé mimozemského života budou schopni konstruktivního dialogu.

-skm-, obr.: www.wall.alphacoders.com, www.vistapointe.net, archiv autora


Štítky: , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit