Kdo postavil tajemnou Velkou indickou zeď? Lidé, či bohové?

ARCHIV / DĚSIVÉ LEGENDY / Světové záhady / ZTRACENÉ VĚDOMOSTI / 17. 4. 2021

Věděli jste, že Indie má vlastní „velkou zeď“? A ta zas má mnoho tajemství…

Tato na světě druhá největší souvislá zeď (hned po Velké čínské zdi) se táhne až do dálky 80 kilometrů v indickém státě Radžasthán. Má úseky s různými výškami, a někde dosahuje až 6 metrů. Některé fragmenty zdi jsou dokonale rovné, a některé jsou zase až příliš křivé nebo úplně zničené a nahrazené jednoduchými pahorky z obyčejného kamene, po kterých se jen těžko chodí.

Proč se nezkoumá?

Prozkoumaná část je 34 kilometrů zdi, určené k ochraně pevnosti Kumbalgarh – této části se říkalo „Oko Mevara.“ Tato část zdi je tak široká, že na ní mohlo současně jezdit až 8 jezdců na koních vedle sebe.

O mnoho zajímavější je ale další část zdi, konkrétně ta, kterou se historici „zdráhali“ studovat. Snad z obavy, že by tyto výzkumy znamenaly i možnost objevu faktu, které se nehodí do naší oficiální historie?

Podle „standardní“ verze je zeď dlouhá přesně 80 kilometrů. Vědci však do ní jaksi „zapomněli“ započítat ty části, které byly zničeny lidmi nebo přírodou, takže skutečná délka zdi není známa. Je možné, že mnohé její částí jsou dnes pohřbeny i pod zemí. Na zdi také najdeme mnoho tajemných, a dosud nevysvětlených, znaků, odvodňovacích otvorů a dalších artefaktů nejasného smyslu a účelu.

Pomohli se stavbou „bohové“?

Starší obyvatelé Aravalie věří v legendu, že zeď byla postavena sice lidmi, ale za pomoci bohů, a to za tři dny. A také věří, že mladší generace bude prokletá, protože tuto zeď považují pouze za překážku na cestě, kterou musí obejít.

Oficiální historici podávají i různá data vzniku této zdi. Někteří si myslí, že byla postavena v 10. století, jiní, že v 15. století. Extrémní názor je, že byla postavena vcelku nedávno – v 17. století. Problém je, že nikdo nemá dost pádných důkazů, které by podpořily právě tu jeho verzi.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Kráter ukrýval 8 000 let staré petroglyfy. Jaké tajemství skrývají?

Všichni vědci se ale shodují na jedné věci – ať už postavil tuto zeď kdokoli, měl neuvěřitelné stavitelské znalosti.

Úřady bohužel žádosti místních vědců, kteří chtějí studovat  „ztracené“ části zdi, ignorují. Proto o ní máme doposud tak málo informací. Studium takových objektů by nám ale pomohlo získat dnes ztracené znalosti našich předků. Nebo „bohů“, tedy civilizace z jiných světů?

-skm-

Obr.: Kdo postavil tajemnou Velkou indickou zeď? Lidé, či bohové?, archiv autora


Štítky: , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit