Jak hledat mimozemšťany? Podle těžby nerostů

ufo / 22. 10. 2020

Dva astronomové navrhují v časopisu International Journal of Astrobiology hledat na asteroidech v rámci strategického hledání mimozemských civilizací stopy po těžbě nerostů.

Na Zemi platina dochází

Duncan Forgan z univerzity v Edinburghu a Martin Elvis z Harvardského Smithsonianova institutu předpokládají, že nakonec vždy přijde čas, kdy vyspělá civilizace musí začít s těžbou nerostů na asteroidech, aby si zajistila nerostné zdroje místo vyčerpaných ložisek na svých planetách. Navíc jsme již schopni detekovat důkazy po takové činnosti.

Autoři uvádějí, že existují tři typy změn způsobených těžbou nerostů na asteroidech, které by mohly být patrné i při pozorování ze Země: chemická nerovnováha asteroidu v důsledku úbytku různých prvků a teplejší povrch v důsledku vzniku prachu na asteroidu z hornické činností.

Je tam i zlato

„Z analýz meteoritů vyplývá, že na asteroidech je velké množství zlata, platiny a dalších drahých kovů, jakož i další prvky, jako je železo, nikl, hořčík a křemík,“ vysvětlili ve svém článku s názvem „Extrasolar Asteroid Mining as Forensic Evidence for Extraterrestrial Intelligence“ (Dolování na extrasolárních asteroidech jako důkaz forenzní mimozemské inteligence.)

Odhaduje se, že nerostné bohatství obsažené v pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem, by vystačilo pro 100 000 miliard lidí. John S. Lewis, profesor planetární vědy na Univerzitě v Arizoně, ve knize „Dobývání nebe“ konstatuje, že asteroid o průměru jeden kilometr by mohl obsahovat 30 milionů tun niklu, 1,5 milionu tun kobaltu a 7500 tun platiny. Pouze tato platina by měla hodnotu 150 000 milionů dolarů. A takových planetek této velikosti ve Sluneční soustavě může být až milion!

Na Zemi platina dochází

Těžba surovin na asteroidech je nákladná a složitá, ale lidé budou muset tento problém v blízké budoucnosti, protože například pozemské rezervy platiny budou vyčerpány už v příštím století.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Zázračná uzdravení – dva skutečné případy z Čech

Elvis Forgan věří, že všechny technologické civilizace, stejné jako je ta naše, musí v určité době řešit možnost těžby nerostů na asteroidech, třeba za pomocí robotů. A právě známky této takové těžby na asteroidech odhalí přítomnost mimozemšťanů.

Na asteroidech najdeme dostatek surovin všeho druhu

-skm-

www. astronomy.com, www.worldofweirdthings.com, wikimedia.commons, 1


Štítky: , , ,

Mohlo by se vám líbit