Diamanty nosící smůlu. Šlo by jejich prokletí zlomit?

Magie / Světové záhady / TAJEMNO A EZOTERIKA / 11. 2. 2021

Diamanty jsou již od pradávna velmi žádaným artiklem, a to zejména pro svoji krásu a dokonalost. Na těchto nádherných kamenech však často lpí temná kletba. Podívejme se na některé z nich…

Diamant Hope

Neštěstí jménem Naděje

Asi nejznámější je diamant Hope (Naděje), který byl nalezen v Indii a v roce 1642 se díky Jeanu Baptistu Tavernierovi dostal do Evropy. Ten ho v roce 1688 prodal francouzskému králi Ludvíkovi XIV. A tehdy začala temná stránka historie diamantu. Sám Taverniere se stal jeho první obětí. Vrátil se totiž do Indie, kde ho rozsápala smečka divokých psů. Po letech se kámen objevil v Amsterodamu, kde měl být přebroušen specialistou Wilhelmem Falsem. Jeho syn ho však ukradl, načež sám Fals zemřel vyčerpáním. Jeho syn pak spáchal sebevraždu.

V roce 1830 získal diamant milionář Henry Hope, podle kterého se i jmenuje. Jeho potomci velice záhy přišli o majetek. Další držitel kamene spáchal sebevraždu, následující dva majitelé byli zavražděni. Turecký sultán, který ho koupil roku 1908, zavraždil svou ženu a byl svržen. Receptem na zrušení kletby je prý diamant darovat. Proto ho klenotník Harry Winston věnoval Smithsonovu institutu…

Černý diamant a černé osudy

Diamant Černý Orlov

Dalším prokletým diamantem, který svým majitelům nepřinesl štěstí, je Oko Brahmy, jak zní jeho původní název. Jak jeho jméno napovídá, nacházel se původně v indickém městě Pondicherry v hinduistickém chrámu v soše boha Brahmy. V polovině 19. století byl však jedním mnichem uloupen. Až do začátku 20. století jsou jeho osudy neznámé. Tehdy se poprvé objevil v Evropě jako majetek amerického obchodníka Parise, který je první známou obětí kletby.

Paris si diamant přivezl do USA, kde ho později i prodal. Peníze z prodeje drahokamu si však velmi dlouho neužil, protože jen krátce poté skočil z newyorského mrakodrapu. A komu diamant vlastně prodal? Koupila jej ruská šlechtična Nadia Vyegin-Orlov v roce 1932, po níž později diamant dostal své další jméno – Černý Orlov. V té době už pobývala ve své římské vile, když utekla, jako mnoho dalších ruských šlechticů, z Ruska. Tento černý prokletý diamant si užila 15 let, tedy o trochu déle než jeho předešlý majitel. Skončila však stejně jako americký obchodník, když v prosinci roku 1947 spáchala sebevraždu skokem z jedné římské výškové budovy.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Energie prostoru: Jaký pokoj, takové dítě!

Diamant pak přešel do vlastnictví její rodinné přítelkyně Leonilly Viktorovny Bariatinské, jež si ho užila jen měsíc. I ona svůj život ukončila skokem z okna, ale spekuluje se o tom, že mohla být i zavražděna a její smrt jen měla vypadat jako sebevražda. Dalším majitelem Oka Brahmy, tedy dnes už Černého Orlova, se stal americký obchodník s drahými kameny Charles F. Wilson, který však nechal vzácný drahokam rozřezat na jeden větší a několik menších kousků. Podle jeho slov tak chtěl prolomit tajemnou hinduistickou kletbu. Podle všeho se mu to asi povedlo, protože Černý Orlov potom několikrát změnil majitele a už žádný z nich nespáchal sebevraždu.

Zkáza Habsburků

Do třetice můžeme ještě zmínit žlutý diamant Florentin. Ten původně vlastnili Medicejové, jejichž rod dopadl tragicky. Díky sňatku s Marií Louisou se Florentin dostal dokonce až k Napoleonovi. Jeho velká vítězství se brzy proměnila v prach a smůla u Waterloo jej poslala do vyhnanství.

Diamant Florentine – replika

A dál? Florentin v jednu dobu vlastnila i císařovna Alžběta, zvaná též Sissy, jejíž osud byl do značné míry také spojen s utrpením. Diamant se (naštěstí?) záhadně ztratil po první světové válce, kdy také skončila vláda Habsburků nad srdcem Evropy. Jeho posledním majitelem totiž byl Karel I.

Seznam prokletých drahokamů je ještě velmi dlouhý. Vypadá to, jako kdyby diamanty měly paměť a ukládaly negativní energii svých majitelů, kterou předávají dále. Možná by tedy stačilo, aby lidé, kteří je vlastní, měli vždy čisté úmysly a bylo by po prokletí?

Petr Matura

Obr.: www.hdwallpaperslike.blogspot.com, www.smithsonianmag.com, www.naturallycolored.com, wikipedia

 


Štítky: , , ,

Mohlo by se vám líbit