Děsivě vypadající neznámý tvor – hrozba a záhada zároveň

ARCHIV / DĚSIVÉ LEGENDY / KURIOZITY / NEJČTENĚJŠÍ / SVĚT ZVÍŘAT / SVĚTOVÉ ZÁHADY / 5. 6. 2021

Nikdo přesně neví, kolik zvířat žije na Zemi. Podle některých vědeckých odhadů je na Zemi asi 1,6 milionu druhů zvířat, z nichž některé již vyhynuly. Ale na světě jsou také živí tvorové, o jejichž existenci ještě ani nic netušíme. Někdy se lidem podaří najít záhadné živé tvory, ale nikdo nedokáže určit, ke kterému druhu patří.

A taková podobná situace se stala v roce 2018 ve Vietnamu. O neobvyklém nálezu obyvatel Vietnamu přinesl zprávu Daily Mail. Na jedné z pláží našli místní obyvatelé strašidelně vypadající stvoření o velikosti asi 50 x 50 cm, které hýbalo svými četnými chapadly. Tvor byl natočen na video, které bylo později zveřejněno na YouTube. Podívejme se tedy na toto video a pokusme se pochopit, o jaké tajemné zvíře jde.

Fotografie neznámého tvora

Hromada mrskajících se chapadel

Prvním člověkem, který objevil tajemné stvoření, byl vedoucí turistické skupiny. Během cesty po jižní části Vietnamu našli na pláži strašidelně vypadající stvoření tmavě hnědé barvy, které mělo spoustu chapadel. On a další přítomní turisté záhadného tvora vzali a odnesli dále na souš k důkladnému prozkoumání. Po natočení videa bylo stvoření puštěno zpět do vody. Co přesně se turistům podařilo najít?

Na tuto otázku nemohou odpovědět ani vědci. Existuje předpoklad, že na video byl natočen zástupce vzácného druhu hvězdic. To je název bezobratlých, kteří mají obvykle jasnou barvu a tělo do velikosti jednoho metru. Jedná se o málo pohyblivá stvoření, která se mohou pohybovat pouze pomocí svých výrůstků, kterým se říká paprsky. Hvězdice mají obvykle pět paprsků,   ale někdy se najdou jedinci se třemi nebo dokonce šesti paprsky.

Zatímco se hvězdice stěží pohnou, tvor na videu se aktivně pohybuje za pomocí svých „chapadel“. Zastánci verze o tom, že to je přece jen hvězdice věří, že tajemné stvoření se takto aktivně pohybuje proto, že se dostalo na souši. A ve vodním prostředí s největší pravděpodobností leží jen na dně a prakticky se nepohybuje. Ať je to jakkoli, tato teorie si stále zaslouží pozornost, zejména proto, že zde příliš mnoho jiných hypotéz není.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Drakulovo tajemství. Jak se valašského knížete mohl stát upír?

Bylo by přesnější říci, že existuje pouze jeden alternativní předpoklad. Někteří vědci se domnívají, že nalezené stvoření není hvězdice, ale nějaké řasy. Tato verze také zní velmi věrohodně, vzhledem k tomu, že mnoho řas je také zbarveno do tmavě hnědé barvy. A chaotické pohyby by opět mohly být způsobeny vlivem souše a vzduchu, na které se dostaly.

Samozřejmě, vyskytly se i názory, že jde o nějakého mimozemského tvora nebo mořskou příšeru. Například místní obyvatel Kim Tho se s novináři podělil o svůj názor, že se toto monstrum jednoho dne vrátí. Ale napříště už nebude tak malé, a nebude to hromada mořských řas. Bude desetkrát větší…

Lochneska stále žije!

Hvězdice v tom jsou asi nevinně

Jednou z nejslavnějších legend o tajemných tvorech je ta o příšeře ze skotského jezera Loch Ness, známá také jednoduše jako „Nessie“. Poprvé se o něm mluvilo v první polovině 20. století, kdy londýnský lékař Kenneth Wilson zveřejnil fotografii, kterou pořídil v roce 1934 při procházce na břehu Loch Ness. Na snímku bylo něco, co vypadalo jako plovoucí dinosaurus.

Fotografie byla později odhalena jako padělek, ale příšera už dávno žila svým životem. Nedávno se začalo znovu mluvit o tomto monstru. Důvodem k tomu byla nová fotografie, která se objevila v polovině roku 2020 na Facebooku. Autor fotografie tvrdil, že obrovské monstrum vyfotografoval v roce 2019, během cesty na středověký hrad Arkarth. Je však možné, že to je jen velký sumec.

A nebo to bylo mládě Cthulhu?

Jsou však i vymyšlené příšery. Spisovatel fantastických románů H. P. Lovecraft (1890 – 1937) v knize „The Call of Cthulhu“ (1926), poprvé představil čtenářům monstrum Cthulhu, které má svůj úkryt ve ztraceném městě R’yleh v jižním Pacifiku.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Vražedná pláž, devátá vlna a záhadný šunj 

-skm-, obr. archiv autora, www.lifeboxset.com/

 

 


Štítky: , , , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit