Děsivá mluvící hlava přesvědčila každého

ARCHIV / Světové záhady / TAJEMNO A EZOTERIKA / 20. 6. 2020

Starověká historie obsahuje informace o úžasné vojenské jednotce, kterou známe pod názvem asasíni – čili vrazi. Byl to řád tak mocný, že mohl změnit chod lidských dějin. A také to nejednou udělal.

Ibn Sabbah

Samotná organizace a její vnitřní struktura také posloužily jako příklad pro vytvoření mnoha rytířských řádů v budoucnu. Neméně zajímavé jsou také triky, které asasíni používali, aby do svých řad přilákali nové členy.

Fanatický kazatel

V 11. století vládl v rozlehlé Alamutské říši krutý, ale velmi zbožný vojevůdce jménem Ibn Sabbah. Cítil se být tak naplněn vírou, že se rozhodl, že pouze on dokáže správně kázat islámská dogmata. Ze všeho za nejvíc bezbožný považoval život v luxusu a nechal krutě trestat a popravit každého, kdo se ho dopustil. Tak poslal na popraviště i svého vlastního syna. Když Ibn Sabbah uvěřil ve své vlastní poznání Alláha, cítil se tak vyvolený, že potlačil všechny ostatní vykladače Koránu a kazatele a nakonec se sám stal duchovním mentorem svého vlastního lidu. A jelikož se hranice jeho státu rozšířila na území dnešního Íránu, Sýrie a Iráku, za svého krále a proroka ho přijal téměř celý arabský svět.

Aby si své postavení udržel, potřeboval tento velký vládce loajální, dobře vycvičené vojáky, z nichž by aspoň někteří ale byli i náboženskými fanatiky v jedné osobě. Ibn Sabbah přistoupil k vytvoření takové speciální jednotky velmi zodpovědně a získal tak oddíl profesionálů, kteří mu byli fanaticky věrní. Ti se nejen otevřeně účastnili bitev a potají páchali vraždy, ale také dovedně do služeb svého pána rekrutovali vysoce postavené úředníky jiných států. Ibn Sabbah tak mohl řady svých cílů dosahovat diplomatickou cestou, bez nutnosti vést s dotyčným státem válku.

Jako v ráji

Co bylo obzvláště udivující, byl rituál vstupu nového člena do řádu. Tuto jedinečnou akci podrobně popsal cestovatel a kupec Marco Polo. Nový žadatel byl napájen odvarem z máku až do bezvědomí. Poté bylo bezvládné tělo přeneseno do opravdové rajské zahrady, plné smyslných panen s množstvím občerstvení a kvalitních vín. Muž, když přišel k sobě, byl přesvědčen, že je v ráji, a pokud bude věrně sloužit svému pánovi, vrátí se a bude tam žít navždy. Pak znovu vypil opojný nápoj a byl tajně odnesen. Po takovém zážitku samozřejmě nový rekrut obvykle neměl důvod o své oddanosti ke svému prorokovi sebeméně zapochybovat.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Existuje Bůh? Statisticky vzato, ano

Krvavý rituál

Muslimský ráj

Pro ty, kteří o existenci Rajské zahrady přece jen měli své pochybnosti a domnívali se, že to všechno byl jen podvod a nastrojené divadlo, došlo k jinému obřadu. Nový člen řádu byl pozván, aby si promluvil s uťatou hlavou. Byl zaveden do palácové komnaty, kde na podnose ležela oddělená hlava. Samozřejmě to bylo opět divadlo – v podnose byl otvor a muž, jemuž hlava patřila, se skrýval pod stolem zakrytým ubrusem až na zem. Po rozhovoru, ve kterém zkrvavená a namaskovaná hlava mluvila podrobně o kouzlech posmrtného života, se nový člen řádu stal přesvědčeným o správnosti svého výběru a byl naplněn touhou rychle zemřít pro svého vládce.

Pro muže, který toto divadlo s novicem sehrál, to však mělo fatální následek. Po rozhovoru mu skrytý mechanismus opravdu hlavu od těla oddělil a ještě ji zvedl nad stůl, aby adept už opravdu neměl sebemenší pochybnosti. Za život jednoho ze svých mužů, a zcela jistě ne toho nejlepšího, tak Ibn Sabbah získal nového fanatického služebníka a uctívače své osoby.

-skm-

Obr.: www.deviantart.com, www.cms.frontpagemag, www.german.fansshare.com


Štítky: , , , , ,

Mohlo by se vám líbit