Ďáblova věž – přistávací plocha mimozemšťanů?

Duchové / NEJČTENĚJŠÍ / Světové záhady / TAJEMNO A EZOTERIKA / ufo / UFO A MIMOZEMŠŤANÉ / Záhady / 25. 4. 2020

Mount Devil’s Tower – Ďáblova věž – jedno z nejúžasnějších míst na naší planetě, se nachází ve Wyomingu v USA. Pokud porovnáme její výšku se slavným newyorským mrakodrapem Empire State Building, který dosahuje výšky 381 metrů, zjistíme, že tato skála je ještě o 5 metrů vyšší.

Přibližný věk Ďáblovy věže je 65 milionů let a vznikl v důsledku sopečné činnosti, tak, že došlo k erozi sopečného kužele, jehož vnější hornina, pružnější než ta vnitřní. Tím změnila její tvar a objevily se tak jakoby vyřezávané stěny věže. Překvapivé a působivé je také zasazení Ďábelské hory do krajiny – je to jediná vyvýšenina na jinak absolutní rovině. Není se proto co divit, že tak nápadný skalní útvar obestírají legendy a že Ďáblova věž dokonce několikrát změnila své jméno.

Záchrana před medvědem

Jeden z indiánských mýtů například vypráví, že tato hora, tehdy ovšem podstatně menší, se stala útočištěm pro několik malých děvčátek, které na ní prchly před medvědem. Když se ustrašené modlily k božstvům o pomoc, kámen, na kterém stáli, začal růst a nakonec vyrostl až k nebi. Medvěd se tak ke své kořisti nedostal a dívenky vešly na nebe. Tam se změnily na hvězdy – Plejády. Tak toto dostalo své původní jméno – Medvědí brloh.

Dílo démona

Druhá indiánská legenda říká, že tuto horu stvořil hrozný démon. Seděl na vrcholku skály, bušil do bubnu a vyvolával tak špatné počasí. Rovina u věže byla tedy dlouho liduprázdná, nikdo si nechtěl postavit vesnici poblíž prokleté věže zlého démona. Některé kmeny této skále projevovaly úctu, ale vylézt na ni se nikdo neodvažoval.

K tomu došlo až koncem 19. století, konkrétně 4. července 1893, kdy mystický útvar zdolali dva místní rančeři, William Rogers and Willard Ripley. V roce 1938 jejího vrcholu horolezeckým způsobem dosáhl Jack Durrance, dokonce dvakrát. Cesta, kterou se nahoru dostal, nese od té doby jeho jméno, Durrance Route. Další, kdo se dostal na vrchol, byl v roce 1941 George Hopkins, který skočil na vrcholek hory s padákem. Seskok se ale nezdařil, lana od padáku se mu zachytila o skalní výstupek. Pak se zhoršilo počasí a záchranná operace se musela několikrát odložit. Chudák parašutista potom v zajetí hory strávil celých šest dní. Stanout na vrcholku Ďáblovy věže se pokusilo i několik dalších zkušených horolezců, ale neuspěli.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Záhadná civilizace lovců mamutů na Krymu. Co nám chtěla sdělit?

A snad i UFO?

Stěna věže, kterou zdolal Jack Durrance

Moderní doba obdařila Ďáblovu věž dalšími pověstmi. Někteří se tak třeba domnívají, že přímo na vrcholu věže je plocha, kde přistávají lodě mimozemšťanů. Mnoho lidí tvrdí, že viděli v blízkosti této hory jasné záblesky a podivné létající objekty. Celosvětovou proslulost potom tento skalní útvar získal, když se objevil ve filmu „Blízká setkání třetího druhu“, kde sehrál ústřední roli jako místo historického setkání lidí s mimozemšťany. Nakonec – proč ne?

-skm-

Obr.: www.blackhillsbadlands.com, www.rollitup.org, wikipedia,


Štítky: , , , , , , ,

Mohlo by se vám líbit