Co skrývá stará stúpa?

ARCHIV / DĚSIVÉ LEGENDY / Světové záhady / ZTRACENÉ VĚDOMOSTI / 4. 3. 2021

Buddhistické stúpy existují v různých velikostech a stylech, ale tato jednoznačně vyniká před ostatními. Proč? Neskrývá něco víc, než jen posvátné relikvie?

Stúpa je buddhistická svatyně. Dagoba znamená skrytou komoru, která se nachází ve stúpách. Obsahuje posvátnou relikvii. Stúpy se obcházejí po směru hodinových ručiček, což má pozitivní vliv na mys Srílanská túpa Pabalu Vehera nebyla postavena najednou. Její stavba začala v době největšího rozkvětu srílanského města Anuradhapury ve 12. století a později byla rozšířena. Historici tvrdí, že její stavbu zahájila žena – královna Rupovanti, manželka Parakrambahu Prvního. (1123-1186). Její čtyři „Domy obrazu Buddhy“ jsou orientovány striktně na světové strany. Sochy Buddhy, nyní částečně zničené, byly vytesány z vápence, v postaveny v různých dobách a různými autory, jak tvrdí historici.

Kulovité tektity připomínající korálky

„Korálky“ – kuličky neznámého původu?

V překladu ze sinhálštiny znamená moderní název této stúpy, „Pabalu“ korálky. Proč zrovna korálky?

Během vykopávek prováděných na tomto objektu bylo nalezeno mnoho skleněných kuliček, jejichž původ a účel zůstávají neznámé. Skleněné kuličky se tak dostaly do názvu budovy, jako korálky. A všichni jsou spokojeni, aniž by se to jakkoliv vysvětlovalo …

A přesto to za vysvětlení stojí. Geolog Mario Wannier totiž objevil v roce 2015 v písku Hirošimy zvláštní skleněné sférické struktury. Tyto formace byly pojmenovány po místě objevu – hiroshimity. Podobné nálezy se na Zemi vyskytují v pozůstatcích sopečné činnosti, nebo v důsledku lidské činnosti. Každý dobře ví, co se stalo v Hirošimě …

Podobná skelná hmota se totiž nachází i v Nevadě na jejím slavném testovacím místě – Alamogordo. Také ze „specifické“ lidské činnosti. Tyto struktury se nazývají trinitit, protože zde byla 16. července 1945 odpálena první atomová bomba, pod krycím názvem Operace Trinity.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Existuje Bůh? Statisticky vzato, ano

K tvorbě takto přetavených hornin neobvyklých tvarů dochází vlivem vysokých teplot, od 1800 stupňů Celsia výše. Půda, vyvržená a rozžhavená výbuchem zeskelnatí, a při dopadu ve vzduchu vytvoří kulovité útvary, které dopadají v určitém okruhu od epicentra výbuchu (až do 30 km).

Ve starověku byly sférické tvary odlévány z olova metodou tuhnutí kapky ve vzduchu. Ideální sférické tvary se vytvářejí ve vzduchu při pádu. A pak se nalézají jako korálky“…

Bojovali zde bohové?

Bohové válčili mocnými a pro nás dnes záhadnými zbraněmi

Jak je tedy možné, že se nalezly tyto korálky i zde, na Srí Lance? Jde o stopy nějakého dávného nukleárního výbuchu? Jak by k němu mohlo dojít?

Ve starověkých textech se popisují velmi závažné události vztahující se i k Ceylonu čili Srí Lance. Bohové spolu bojovali a využívali k boji vše, co bylo v jejich zbrojním arzenálu. Na Srí Lance došlo podle Mahábháraty, Rámájány k bojům bohů. Například Ravana měl Ceylon opravdu rád a tato území vlastnil. Co se stalo za jeho vlády a boje s bohy, kteří se na něj zlobili, lze jen hádat.

Archeologové samozřejmě nezačali studovat možné metody vzniku takových forem v přírodě. Nebo se spíše takovému „podivnému“ nálezu nevěnovali. Název stúpy ale poskytuje indicii zajímavou víc než zajímavou…

-skm-

Obr.: TripAdvisor, www.templepurohit.com, www.topminerals.cz

 

 


Štítky: , , , ,