CIA a UFO – nekonečný příběh

ARCHIV / NEJČTENĚJŠÍ / SVĚTOVÉ ZÁHADY / UFO A MIMOZEMŠŤANÉ / 19. 6. 2021

Americká rozvědka říká, že už nic neskrývá. Je to ale opravdu tak? Po celá dlouhá léta se veřejnost Spojených států dožadovala vydání dokumentů CIA, týkajících se UFO. Dočkala se. Ale čeho vlastně?

Disk s dokumenty: přímo od CIA

Webové stránky Black Vault zveřejnily letos v lednu 2780 stran dokumentů z archivů CIA (Americká ústřední zpravodajská služba) s informacemi o UFO – těch, které americká rozvědka shromažďovala a analyzovala během posledních 50 let. Disk s archivními soubory byl předán dlouholetému badateli, Johnu Greenewaldu Jr., který web Black Vault (Černý sklep) provozuje.

Pod tlakem zákona

Už od poloviny 90 let začala CIA publikovat některé odtajněné oficiální dokumenty, týkající se UFO, takže to není poprvé, co CIA ustoupila pod tlakem četných soudních řízení a na základě zákona o svobodě informací (FOIA). V letech 2016 a 2017 byly již volně k dispozici velmi působivé části jejího archivu, týkající se nejen UFO, ale i paranormálních schopností využívaných pro vojenskou špionáž.

Podobně k věci přistoupily i další americké složky – ministerstvo obrany, armáda, policie – a částečně otevřely své archivy. A nyní, podle amerických badatelů, je tento archiv už prázdný. Údajně už v nich není nic víc, co by se týkalo UFO nebo neidentifikovaných vzdušných jevů (Unidentified Aerial Phenomena – UAP), což je terminologie, která se objevila v poslední době, a částečně vytlačuje známější, ale již dost zprofanovanou zkratku UFO.

CIA však může lhát…

Na druhou stranu, všechny dokumenty, nyní odtajněné, se nikdy předtím nikde neobjevily. Většinou obsahují pozorování něčeho nepochopitelného, včetně takzvaných anomálních vzdušných prostředků (Anomal Atmospheric Vehicle), tedy něčeho, co se pohybuje vzduchem, ale není identifikováno pozorovatelem.

Je faktem, že ani nyní, po odtajnění dokumentů, stále nemáme důkaz o tom, že na Zemi jsou přítomni mimozemšťané a že jsou to oni, kteří létají na záhadných objektech, o který se píše v dokumentech skrytých v archivech CIA. Neexistuje také žádný nový důkaz o tom, že by americká vláda ukrývala informace o návštěvě mimozemských forem života na Zemi.

Mohlo by vás ještě zajímat:  Bludičky z jižních Čech: UFO, nebo duše mrtvých?

A přesto, množství pozorování UFO, UAP a AAV nelze jen tak odbýt. Neobjasněných případů jsou tisíce. Nikdo neví, co to je, a CIA nám s tím už asi moc nepomůže. Vždyť podle ní jako by nic takového neexistovalo…

-skm-, obr.: www.wallpapersafari.com, archiv autora

 


Štítky: , , , , ,

Mohlo by se vám líbit