Barevné energie ze třech neviditelných říší

Ponořte se do barevného světa aura somy

Když se paní Magdalena Ria Kovaříková před několika lety hroutila pod tíhou nemoci a špatného duševního stavu, objevila něco, čemu dodnes nahlas říká zázrak. Barevná terapie, Aura – Soma, se nakonec stala jejím životním posláním.

Prozraďte nám, co to vlastně je, Aura – Soma?

Jedná se o jedinečnou metodu sebepoznání a sebeléčení pomocí barev. Jeho základ tvoří sada stodevíti dvoubarevných lahviček, které jsou naplněné olejem a vodou v poměru 1:1. Všechny obsahují přírodní barviva, výtažky z rostlin a energie minerálů.

Jedná se o nějaký speciální olejíček?

Ano. Aura-Soma používá speciální olivový olej z posledního lisování. Je to olej vylisovaný pod vysokým tlakem právě v okamžiku, kdy už to vypadá, že už v olivách žádný olej nezbývá. Tento olej je přírodní zároveň má vlastnosti minerálního, takže nepodléhá zkáze. Je velmi vzácný a sám o sobě má mnoho příznivých kosmetických vlastností. V oleji jsou navíc rozpuštěná rostlinná barviva a éterické oleje.

Říkala jste, že lahvičky obsahují i vzácné energie. Jak se do nich dostanou?

Energie minerálů je do nich přenesena speciální metodou kabbalistické invokace. Vodní složka lahviček také obsahuje barviva a rostlinné výtažky. To ale není celé. Produkce lahviček Equilibrium je výrobním tajemstvím, my známe jen některé části tohoto procesu. Výsledkem jsou lahvičky, z nichž každá má svou osobnost, svou specifickou energii, která je více než jen součtem jejích složek.

Kdo tyhle esence míchá?

Produkty Aura-Soma vyrábí anglická firma AURA-SOMA Ltd. Celý systém přivedla na svět angličanka Vicky Wall. Byla to lékárnice, která od dětství dokázala vnímat energie i léčivé účinky rostlin a měla také schopnost vidět auru člověka.

Takže na tajemství Aura – Somy přišla metodou pokus – omyl?

Vůbec ne. V té době jí bylo už přes šedesát let a trpěla mnoha tělesnými neduhy, kvůli cukrovce téměř oslepla. Jedné noci měla zvláštní vizi, která ji vedla k tomu, aby vstala a vyrobila první lahvičky. Jak sama říkala, měla pocit, že ji přitom vedly neviditelné ruce. Původně si myslela, že to budou jen krásné kosmetické olejíčky, ale díky svým jasnovidným schopnostem časem zjistila, že jejich možnosti jsou daleko větší. Viděla, jak lidi přitahují přesně ty barvy, které mají ve své auře. Jakoby se při pohledu na sadu lahviček dívali do zrcadla a poznávali sami sebe.

Mělo to v té době úspěch?

Už tenkrát bylo jasné, že Aura – Soma nebude jen tělový olej. Navíc přibývalo lidí, kterým lahvičky pomohly změnit život, leccos pochopit, zahojit..

Můžete mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi Aura-Somou a Bachovými esencemi?

Bachovy esence se vyrábějí výhradně z rostlin a jejich energie působí pouze na určité složky naší aury – na emocionální a éterickou. To jsou části našeho jemně – hmotného těla, které se dají dobře ovlivňovat rostlinnými prostředky. Aura-Soma má v sobě energie ze tří říší: minerálů, rostli a barev.

K čemu je to dobré?

Energie minerálů dokáže pronikat nejhlouběji do našeho fyzického těl, rostlinné složky revitalizují tělo éterické i emocionální a barvy zase pozitivně působí na rozvoj vědomí. Pomáhají nám pochopit naše vzorce, způsoby chování i jednání a usnadňují nám tím proces změn.

Jak se lahvičky užívají?

Obsah lahviček se natírá na tělo a tím jejich obsah může proniknout přes lymfatický systém také do fyzického těla. Zároveň ale působí na těla naší aury. Je to tedy velmi komplexní a účinný prostředek, jak navrátit tělo, mysl i celou psychiku do stavu vyváženosti, harmonie. Klient se nejprve podívá na celkovou sadu lahviček, kde je 109 barevných kombinací. To si ani člověk nemůže představit. Je to taková nádhera a krása,  že se až v člověku tají dech. Potom si z celkového množství vybere čtyři lavičky a postaví je podle pořadí výběru. Pořadí je důležité, výklad barev se liší podle toho, jestli se jedná o první, druhou, třetí nebo čtvrtou lahvičku.  Na základě jeho výběru mu odborně vyškolený konzultant provede výklad.

Co z jeho výběru dokáže vyčíst?

Lahvičky ukazují kvality, talenty a potenciál daného člověka, ale i možné problémy a výzvy, případně energetické blokády. Je to léčba těla i duše – proto, že člověku umožňuje poznat vlastní duši, psychiku, a udělat potřebné změny, které často vedou k vyléčení těla.  Při výběru barevné lahvičky nás vedou pocity. Vybíráme to, co nás příjemně přitahuje, rozum ustoupí do pozadí. Pravá hemisféra se rozkmitá a podvědomí nás vede k výběru lahvičky, která je pro nás v tuto chvíli nejpotřebnější.  Naše intuice dobře ví, na jaký úkol jsme připraveni, kam jsme v tomto okamžiku došli a co jsme schopni zpracovat.

Kde se mohu s Aura-Somou setkat?

Výhradním dovozcem je firma Barevný svět s.r.o., která má prodejnu stejného jména v ulici Gorazdova 18, Praha 2. Na jejich internetových stránkách najdete místa, kde všude v České republice konzultanti s aura-somou pracují: www.aura-soma.cz. Provozují také e-shop: www.barevnysvet.eu Já žiji na Vysočině a jsem v současné době jedinou konzultantkou v této oblasti. Čtenáři se o mě mohou více dozvědět na mých stránkách: www.magdalenaria.cz.

S čím konkrétně dokážete svým klientům můžete pomoci?

Téměř každý už dnes ví, že skoro každý zdravotní problém má příčinu v psychické nevyrovnanosti. Nezpracované zážitky a traumata se nám v těle „uklidí“ a časem přicházejí problémy a potíže, se kterými si lidé nevědí rady. Aura-Soma je tou pěšinkou k nalezení příčiny a zároveň barevnou i voňavou léčbou. Tato práce není o boji a násilném odstraňování čehokoliv, ale o láskyplném rozpouštění. Člověk se s Aura-Somou učí mít se rád.

Dáte mi příklady, na co jaké lahvičky jsou a kolik druhů jich existuje?

V současné době existuje 109 lahviček základní řady. Některé se označují jako „čakrové“ lahvičky, ty harmonizují problémy konkrétního energetikého centra. Máme také „záchrannou sadu“,  to jsou lahvičky, které si často vybírají lidé v krizových situacích života. Posledními lahvičkami jsou lahvičky archandělské. Ty souvisejí s transformací vědomí a s rozvojem našeho potenciálu. Nemáme tolik prostoru k vyjmenování všech. Lahvičky se nedají posuzovat – na co která je a nelze je ani předepisovat jako medikamenty. Nefunguje to tak, abych si řekla: mám  problém s kolegou v práci, tak si vezmu lahvičku XY.  Všechny lahvičky jsou na „něco“, každá má své téma a mnoho různých rovin, na kterých působí. Vůbec to ale neznamená, že bude mít jedna lahvička na každého stejný účinek. Záleží na tom, co daný člověk dokáže přijmout, zpracovat a jakou pomoc si od ní umí vzít.

Co mám tedy s lahvičkami konkrétně dělat?

Jak jsem říkala, lahvičky obsahují olej a vodu. Ten prudkým pohybem ruky smícháme a emulze, která vznikne, se nakape na dlaň a maže na určitá místa na těle. Vždy podle barev dané lahvičky. (Například: zelená patří na hrudník, žlutá na solar plexus atd). Samozřejmě, můžete ji nosit v kabelce v jemném látkovém pytlíčku, nebo mít pod polštářem.  Chtěla bych ještě upozornit, že vaší osobní lahvičky by se neměl nikdo jiný dotýkat, než vy sami. Je to velice jemná, ale intenzivní práce s energií.

Nejedná se pouze o placebo efekt?

Pracuji s Aura-Somou cca 17 let a za tu dobu jsem potkala mnoho klinetů, kteří s její pomocí dokázali vyřešit nesmírně hluboká traumata. Ale nakolik každý člověk zpracuje své potíže, záleží na něm. O placebo efekt se opravdu nejedná.

Máte nějaké konkrétní příklady lidí, kterým terapie pomohla?

Ano a není jich málo. Ve své knize „Sami sobě“, kterou jsem vydala před deseti lety, popisuji procesy klientů, kteří s Aura-Somou pracovali. Od té doby bylo samozřejmě mnoho dalších, kteří se s Aura-Somou setkali a milují ji.

Kdy jste zjistila, že je pro vás Aura – Soma životním posláním?

Když jsem hledala symbol, kterým bych barvy přiblížila čtenáři, „vymyslela“ jsem symbol, který je v mé knize. Jde o židovskou hvězdu v kruhu. Nikdy předtím jsem tento symbol neviděla, ani mi o něm nikdo neřekl.  Když jsem někdy v roce 2005 náhodně v jednom knihkupectví otevřela kníhu, kde se popisovala léčba barvami v Egyptě a Atlantidě, našla jsem v ní „svůj“ symbol včetně barevného popisu. Byl to pro mě skoro zázrak, ale přišel i pocit uspokojení a vnitřního přesvědčení, že jdu správnou cestou.

Foto: Shuterstock, Magdalena Ria Kovaříková

» zpět nahoru «